DEVRİMCİ AŞİRETLER BİRLİĞİ’NİN TAARRUZLARI

DEVRİMCİ AŞİRETLER BİRLİĞİ’NİN TAARRUZLARI

Devrimciler, “Kerme” yönünde İşbirlikçi hükümet kuvvetlerin saldırılarını çeşitli eksenlerle önlediler. Diclenin bir kolu olan “El-Meşru” uzantısındaki bölgelerde “İbrahim Bin Ali” bölgesinde ve “Kerme” köprüsünde şiddetli çatışmalar çıktı ve bu düşmanın büyük hasar görmesine mal oldu: Dokuz zırhlı araç, yedi silvador tipli eşya taşıyan araç, Hummer ve toplu taşıma araçları patlatılıp içindekiler öldürüldü.

Katil Safevi ordusunun ve milislerinin Felluce’de “Heyakil” bölgesinde ve Üniveriste binaları istikâmetinden yapmış olduğu saldırı eşliğinde “Hedebe” üssü, “Şuheda” ve “Nizal” semtlerini şiddetli bombardımana tuttu. Katil Safevi ordusunun altı milisinin üldürülmesi, beş toplu aracının imha edilmesi ve üç Hummerin patlatılarak içindekilerin gebertilmesiyle alınan önlemler sonucu, düşman orduları cepheyi terkedip kaçmak zorunda kaldılar.

Aşiret Devrimcileri, havan toplarıyla Remadi’de sekizinci Tugay Bölüğünü hedef aldı ve yine Remadi’nin farklı bölgelerinde katil Safevi orduları ve terör işbirlikçi milisleriyle şiddetli çatışma içerisine girdi. Çatışma sonucu, “Mustevda” yolunda, “Muallimîn” semtinde ve sekizinci tugay etrafındaki askeriyeden altı kişi öldü ve iki Hummer imha edilip içindekiler öldürüldü ve bir kısmı yaralandı.

Felluce’ye ait “Ebu Hatim” bölgesinde bütün gece boyu ve bu sabah Aşiret Devrimcileri, katil Safevi Ordusuyla şiddetli çatışma içerisine girdi , milislerinden alt kişiyi geberten Akıncılar, altı toplu taşıma aracını da imha etti. Hükümet ordusu ise helikopterlerle halkın evlerini ve zıraat alanlarını vurdu ve bunun yanı sıra “Kabr Atvan” köyü civarındaki bölgeleri ağır top silahlarıyla bombaladı. Yapılan bu saldırı sonucu bir mücahit şehit oldu ve aralarında bir kadın olmakla beraber üç akıncı yaralandı.

Aşiret Devrimcileri, 120 Mm’lik toplarla ve füzelerle “Tikrit’in” kuzeyinde kalan “Spaykir” üssünü vurdu. Saldırı sonucu, bir çok ölü ve yaralı taşıyan üç ambulansın üsten ayrıldığı görüldü…

Kaynak: http://www.dhiqar.net

Tercüme: ADIMLARDergisi.com – İbrahim Musluoğlu

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: