ALİ OSMAN ZOR CNN INTERNATIONAL’A KONUŞTU

ALİ OSMAN ZOR CNN INTERNATIONAL’A KONUŞTU

ALİ OSMAN ZOR CNN INTERNATIONAL'A KONUŞTU

Adımlar Platformu Genel Yayın Yönetmeni Sayın Ali Osman Zor, CNN İnternational Televizyonunun talebi doğrultusunda, bölgemizde yaşanan gelişmeleri gazeteci Ivan Watson’a değerlendirdi.

IŞİD’in, Aynel Arab(Kobani) kuşatması ve ardından yaşanan gelişmelerle üniversitelerde yaşanan çatışmaların da konuşulduğu röportaj, Ali Osman Zor’un Doğu-Batı çerçevesinde yaptığı değerlendirmelere konu oldu. Watson’un bir çok konuda sorduğu sorulara gayet açık cevaplar veren Genel Yayın Yönetmenimiz, bölgede IŞİD’in Musul ve ardından Erbil’e yönelmesinin, bölgede savaşın IŞİD’in inisiyatifi altında büyümesinin önünü açtığını söyledi.

Ülkemizde kendisini antiemperyalist olarak ifâde eden solun, IŞİD vesilesiyle Batıya karşı çıkışın İslâm temelli olmasını hazmedemediklerine dikkat çeken Zor, Amerika için asıl tehlikenin, üniversitelerde çatışan müslümanlar ile sol kesimdeki gençlerin omuz omuza İncirlik İşgal Üssü kapılarına dayanma ihtimâli olduğunu dile getirdi.

Yaklaşık bir buçuk saat boyunca video çekimi eşliğinde gerçekleştirilen röportaj, 20 Ekim 2014 Pazartesi günü CNN International’da yayınlanacak.

Röportajın video kaydı önümüzdeki günlerde sitemizden yayınlanacaktır.

5

7

6

IMG_1517 (1)

ADIMLAR

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: