ALMANYA TEDİRGİN

ALMANYA TEDİRGİN

Almanya’da bugün radyolardan geçen bir haber dikkat çekiciydi.
Dinleyicilerine “Selefî Gençlik Korkusu” şeklinde duyurulan haberde, Almanya İstihbaratı ve Kriminal Dairesi‘nin hazırladığı bir raporun sonuçları açıklandı.
Almanya genelinde yapılan istihbari çalışmalar neticesinde 1200 gencin Selefî görüşü benimsediği ifâde edilerek, bu sayının araştırmaların tamamlanması sonunda 7 binleri aşacağının beklendiği bilgisi paylaşıldı.
Almanya’daki Selefîlerin yaptıkları çalışmaların da söz konusu edildiği raporda, Selefî olduğu söylenen yapıların “zulüm görüyorsanız, aşağılanıyorsanız bize müracat edin!” şeklinde çağrılarda bulundukları ve bunun da Alman gençleri üzerinde büyük sempati topladığını bildirildi.
Almanya İstihbaratı ve Kriminal Dairesi’nin farklı istikâmetlerde elde ettikleri bilgilerin birbinini doğrulamasından endişe eden yetkililer, bu Cihadcı grupların Almanya’da bir eylem yapıp yapmayacakları konusunda veri sahibi olmadıklarını ilettiler.
Rapor vesilesiyle Alman İstihbarat Örgütlerini ve Hükümet yetkililerini şaşırtan asıl önemli şey ise, söz konusu Selefî kişilerin, çoğunluğunun ne ortadoğu ve ne de Türk olmayıp, öz be öz Alman çocukları olması.
IŞİD’e karşı oluşturulan Batı koalisyonu içinde yer alan Almanya, en son İstanbul’da Kanada, Belçika, ABD ve Fransa konsolosluklarıyla eşzamanlı “sarı tozlu zarf”ın ellerine geçmesinin tedirginliği içinde, ülke içinden de saldırı beklentisini koruyor.

ADIMLAR Avrupa

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: