RAGHAD HÜSEYİN’DEN MÜCAHİDLERE BAĞIŞ

RAGHAD HÜSEYİN’DEN MÜCAHİDLERE BAĞIŞ

 

 

“Ebedî Irak Devleti Başkanı” olarak anılacak şekilde dik durarak şehid olan Saddam Hüseyin’in kızı Raghad Hüseyin‘in, servetini IŞİD Akıncıları’na bağışladığı bildirildi.

Alman Der Spiegel’in Ortadoğulu diplomatlara dayandırdığı haberinde, Raghad Hüseyin’in “Baas rejiminin öcünü almak” istediği ifâde edildi.

ADIMLAR dergisi olarak yaptığımız değerlendirmelerde ve Genel Yayın Yönetmenimiz sayın Ali Osman Zor’un uluslararası medya kanallarına yaptığı açıklamalarda üzerinde durduğumuz çok önemli bir hususa  da dikkat çeken haber, IŞİD ile Saddam Hüseyin döneminin Cumhuriyet Muhafızları arasındaki ilişkinin niteliğini haber vermesi açısından da dikkat çekici. Genel Yayın yönetmenimiz’in CNN International televizyonuna verdiği röportajda ifâde ettikleriyle bu haberi tekrar okuyunuz:

“Biliyorum, Amerikan yönetimine çok zor geliyor bunu kabul etmek de; IŞİD, yahut bugün Irak’ta Bağdat’ı almak üzere olan yapı, Saddam Hüseyin’in yapısıdır. Amerikalılar bunu kabul etmek istemese de, onların üzerine kabus gibi çökse de bu hakikat; 2003 yılından beri o “Saddam’ın ordusu buhar oldu”, “Saddam’ın ordusu nereye gitti?” diye Irak çöllerinde aradıkları ordu, bugün savaşan ordu. Bunun ismi de “Cumhuriyet Muhafızları”ydı. Ve bugün IŞİD’in -ki, siz de gayet iyi biliyorsunuz- lider kadrosuna baktığınızda oradan da anlaşılacaktır ki, bunlar eski BAAS yönetiminin ya subayları ya bürokratları. Dolayısıyla Amerika’nın şu ânki paniği 2003 işgâli bitmedi, zafer kazanamadı. IŞİD şu ân onu onlara gösteriyor…”

Artık bu hakikate herkesin alışması lâzım: Amerika’nın IŞİD dediği, 2003 yılından beri kendisine karşı direnen Irak Ordusudur!..

Adımlar Dergisinde bu hakikati Genel Yayın Yönetmenimizin ağzından Musul’un Fethedildiği günün ertesinde de ifâde etmiştik: IŞİD, Irak Ordusudur!

/adi-ne-olursa-olsun-musul-irak-milli-cephesinin-hamlesidir-2/

Çeyrek asırdır saldırıya uğrayan, yeraltı ve yerüstü kaynakları yağmalanan ve belki daha da önemlisi, Devlet Başkanı Haçlı Ordularının kurdurduğu kukla mahkemelerde yargılanıp katledilen Irak, IŞİD marifetiyle intikâm alma hakkını kullanıyor. İslâm’ın, Allah İçin vediği bu hak, müslüman Arab’a, erkek ve kadınlarına yakışıyor.

Darısı Türk Milletinin de başına!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: