NATO Panikde ! Rus Savaş Uçaklarının Gövde Gösterisi

NATO Panikde ! Rus Savaş Uçaklarının Gövde Gösterisi

Rus savaş uçaklarının Karadeniz ve Kuzeydenizi üzerinde gövde gösterisi

Çarşamba (29.10.2014) gününden itibaren Avrupa basınında, Rus Hava Kuvvetlerinin baskın gibi Doğudeniz,  Kuzeydeniz ve Karadeniz uluslararası hava sahasında 26 Savaş uçağı ile yapmış olduğu gövde gösterisinin NATO`yu ve Avrupa ülkelerini nasıl bir panik içerisine soktuğu yazıldı.

Edindiğimiz bilgilere göre Rus Hava Kuvvetlerine bağlı uzun menzilli Bombardıman uçaklarınında aralarında bulunduğu 26 uçağın, ayrıca Nükleer başlığa dönüştürülebilen TU-95 Tipi bombalarıda taşıdıklarının tespit edildiği yazılmaktadır.

 Uçakların Karadeniz ve Kuzeydeniz semalarında görüldüğü tespit edilir edilmez başta NATO`ya bağlı Türk Hava Kuvvetlerinin uçakları gözlem amaçlı havalandıkları, Türk uçaklarının havalanmasının akabinde de NATO`ya bağlı başta İngiltere, Almanya, Finlandiya, Portekiz , Norveç vs. gibi Avrupa Ülkelerinin Savaş uçaklarınında bu panikle havalanıp Rus Savaş uçaklarını uzaktan takibe aldığı bildirildi.

Eş zamanlı olarak, bu panikle başta Avrupa Ülkelerinin başkentleri olmak üzere birçok şehirlerinde alarm sirenleri çalmaya başladı. Neye uğradıklarını anlamaya çalışan Avrupa Halklarının panikle sığınaklara koşuşturduğu haber edildi.

Avrupa basınında bu hadise, Rus Savaş uçaklarının bu manevralarının Sivil Havacılığına tehlike oluşturup oluşturmadığını kontrol amaçlı, NATO uçaklarının bölgeye sevk edildiği gibi yansıtıldı.

ADIMLAR Avrupa olarak, Avrupa`nın bu panik havasının daha ne kadar devam edeceğinin takipçisi olacağız.

ADIMLAR Avrupa

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: