Dr. Aidin Salih Hanımefendi Hak’ka Yürüdü

Dr. Aidin Salih Hanımefendi Hak’ka Yürüdü

 

İslâm Tıbbının Sembol İsimlerinden AYİDİN SALİH HAKKA YÜRÜDÜ

İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun

“Çocuklarınız yediklerinizden hasıl olur”

Bu Hadis-i Şerifi ilk kez Merhume Aidin Salih hanımefendinin kitabından öğrenmiş ve etkilenmiştim. Onu yıllar önce tanımak nasib oldu, 2008 yılından itibaren kullandığı yöntemler ve metodları takib etmeye başladım, ailem ve çevreme hep kitabını ve uyguladığı tedavi sistemini aşılamaya çalıştım. Elhamdülillah, yanıltmadı bizi.

Geçtiğimiz Pazar günü evinde 71 yaşında Dünyaya gözlerini yumdu. Pazartesi günü Şakirin Camiinde kılınan Öğle namazı sonrası merhume defnedildi. Geride onu takip eden onbinlerce insan bıraktı.

unnamed (3)

Salih’in cenazesine, Türkiye’nin yanı sıra değişik ülkelerden sevenleri katıldı.  Japonya İslam Merkezi İmamı Nimetullah Halil İbrahim, bazı eski Milletvekilleri, Bilal Erdoğan ve çeşitli bürokratların-siyasilerin de hazır bulunduğu Cenaze merasiminin ardından, Karacaahmet mezarlığına defnedildi.

unnamed (6)

Dr. Aidin Salih Hanımefendi, İnsanlara, Allah ve Resulünün öğrettikleriyle yaşamalarını telkin etti. Araştırmalarını, hayatını ve tüm varlığını İslam davası için kullandı. O eşine ender rastlanır bir Mücahideydi.

Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu’na uygulanan, Dünyada eşi görülmemiş işkence metodu “Telegram” dan da haberdardı. Hatta öyleki, Zihin Kontrolünün ne olduğuna dair, kitabının son bölümünde yazı kaleme aldı. Zihin Kontrolünün ne olduğu anlaşılmadan Telgram anlaşılamaz. Bu konuda hususi çalışmalarını da zaman zaman iletilmek üzere gönüldaşlarımızla paylaşırdı.

unnamed

 

Yahudi-Batı tıbbının kirli yüzünü her zaman ifşa etti. Korkmadan mevzuunda emin adımlarla yürüdü. 71 Yaşında hasta haliyle bile televizyon ve radyo programlarına katıldı. Allah ve Resul aşkının şuuruyla hareket etti. Bizlere gerçek Müslüman nasıl olunurmuş gösterdi.

Daha söylenecek çok söz var onun için fakat asıl altı çizilecek mesele Aidin Hanımefendinin, çalışmalarını okumak anlamak ve uygulamaktır.

Müslümanca yaşadı, müslümanca öldü. Onun bir mümine olduğuna şahit olduk.

unnamed (4)

Rabbim onu Şehidlerden eylesin

 

       Dr. Aidin Salih Kimdir

Aidin Salih:.Lugansk, Ukrayna’da Tıp Fakültesini bitirdi. Sovyetler Birliği’nde yıllarca tıp doktorluğu görevini yürüttü. Daha sonra Taşkent Devlet Üniversitesi’nde Biyoloji bölümünden mezun oldu. Ayrıca Uluslararası Alternatif Tıp Okulu’nu bitirdi. Biyoloji diploma tezi ‘Yabani Hayvanların Fizyolojisi’ üzerineydi.

Rusya’da tıp, Özbekistan’da biyoloji eğitimi alan Salih, başarılı bir hekimken İslam dinini seçti.

30 yılı aşkın bir zamandır aldığı çok yönlü eğitimlerle insan ve hayvan hastalıklarının sebeplerini inceledi.
İslam Tıbbı, Tıbb-ı Nebevi konusundaki alimlerin ve eski hekimlerin tecrübelerinden ve bilgilerinden yararlandı.

Tedavileriyle onbinlerce insanın şifa bulmasına vesile oldu. Birçok öğrenci yetiştirdi. Dünyanın birçok noktasında İslam Tıbbı ile ilgili yüzlerce konferans ve seminer verdi

 

Eski Özbek lider Muhammed Salih’in eşi olan Aidin Salih, 2007’de basılan “Gerçek Tıp” adındaki kitabında günümüz yaşam tarzı, sade hayatın önemi ve sağlığı bozan alışkanlıklardan bahsederek bunlara çözüm önerileri getirdi. Öğrencileri ile Sade Hayat Hareketi’ni başlattı. 2011 yılında NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü’nün kurulmasına önayak oldu ve kendisine bu kurumun onursal başkanlığı verildi. Yaklaşık 35 yıldır İslam tıbbı üzerinde çalışmalar yürüten ve 20 yıldır ailesiyle Türkiye’de yaşıyordu.

 

Eserleri:
Gerçek Tıp – Yitik Şifanın İzinde (2007) 6. baskı 2013

Katıldığı Konferans ve Sunumlar
2010 – Uluslararası Sülük Tedavisi Konferansı, “Kupa Terapisi” Litvanya
2011 – Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu 2011, Türkiye
2012 – Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu 2012, “Açılış Konuşması”, Türkiye
2013 – Geleneksel, Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Uygulamaları Çalıştayı, T.C. Sağlık Bakanlığı, “Geleneksel Tıp ve Kupa Terapisi” Türkiye

 Yavuz Uçum

ADIMLAR

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: