Mustafa Kamalak: İTİBAR BİNADA, SARAYDA DEĞİL…

Mustafa Kamalak: İTİBAR BİNADA, SARAYDA DEĞİL…

AKP’nin inşa ettiği, “zalim Firavunların ehramlarına taş çıkartıcı” Ak Saray adlı israf abidesi, Saadet Partisi tarafından da eleştirildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, partisinin Tokat İl Teşkilatı’nın 5. Olağan Kongresi’nde şunları söyledi:

“Elbette ülkeler geliştikçe yeni binalara ihtiyaç doğabilir. Ama Türkiye’nin önceliği kanaatimce ‘Ak Saray’ değildir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, Türkiye’nin itibarından bahsediyor. Türkiye’nin itibarı Ermenek’te, Soma’da gömüldü. Isparta’da elma bahçelerine giderken 16’sı kadın olmak üzere can veren 18 işçimizle beraber gömdük. Yani itibar binada, sarayda değil. Elbette binalara ihtiyaç olabilir. Ama öncelik binada değil, öncelik insanda. Kısacası bina yapılabilir, saraylar yapılabilir ama tarihimize baktığımızda biz saraylara ne zaman önem vermişiz? İtibar kaybederken, devlet çökerken, Osmanlı yıkılırken. Nasıl olmuş o? Bakıyoruz devletin ihtişamlı dönemlerinde komutanlar, padişahlar, sultanlar cephede. Altı asırlık sürenin 500 yıllık döneminde sadece Topkapı sarayı yapılmış, oldukça mütevazı. Ama yıkıma doğru gidildiğinde, imparatorluk çökerken üstelik dış borçlarla Dolmabahçe sarayları yapılmış.”

Türkiye’nin 650-700 Milyar dolar kamu borcu olduğuna da değinen Kamalak, “doğan bebelerin bile borçlu olduğunu ama hükümetin saraylar peşinde koştuğunu” kaydetti.

Bu arada Ak Saray ehramının sırf aylık elektrik masrafının 700 bin lira, eski hesapla 700 milyar olduğu söyleniyor. Buna karşın madenlere kurulacak tek bir Yaşam Odasının maliyeti ise 160 bin lira.

ADIMLAR

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: