SEN KENDİNİ NE SANIYORSUN?

SEN KENDİNİ NE SANIYORSUN?

TGB’nin conilerin başına çuval geçirdiği eylem bütün vatanseverleri, gerçek anti-emperyalistleri, pazarlıksız Allah ve Resulü diyen bütün Müslümanları sevindirdi. Herkes ve herkesimden insan bu haklı eyleme, coninin başına o çuvalı geçiren sanki kendisiymişçesine sahip çıktı. Her namuslu ve şerefli Anadolu çocuğu, Obama çocuğu olmayı reddeden her sahih nesepli, bu eylemle ruhlarının şad olduğunu hissettiler.

Peki bu eylemden kimler gocundu?

“Biji serok Obama!” sloganı atan ve bunu destekleyen Obama çocukları.

Haçlı terörist Amerika ile kader birliği eden, kimi sosyalist, kimi milliyetçi, kimi liberal kimi şu, kimi bu görünümlü Batıcı çapulcular.

Ha, bir de AKP var tabi.

Eylem AKP’nin de “çoook” zoruna gitmiş.

Hükümetin yaptığı açıklamalar kesmemiş olacak ki, taze Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Haçlı terörist Amerika için neler yapabileceğini göstermek adına haddini aşan açıklamalar yapmış.

Çavuşoğlu, eylem için, “kınanması gerekir” buyurmuş.

Amerikancılar için öyle olabilir ama Anadolu evlatları için değil Çavuşoğlu. Kınamak ne, millet sahipleniyor bile. Size de böyle gerçek yüzünüzü, Amerikan işbirlikçiliğini asla terk etmediğinizi göstermek, efendinize yaranmaya çalışmak kalıyor.

Çavuşoğlu, Haçlı terörist conilerin derdi ile o kadar gerilmiş ki, kendini tutamamış, bir de, “sorumlular cezalandırılacak!” buyurmuş.

Sen kimsin be?

Sen kendini ne sanıyorsun?

Coniler için bu topraklarda birilerini cezalandırılacağını hangi hakla söylüyorsun be adam? Sen kendini bağımsız Türk yargısının üzerinde nasıl görebilirsin? Bağımsız mahkemelerin vermiş olduğu karar ortada ve o Türk yargısı da senin gibi sorumluların cezalandırılmasını isteyenlere, “hadi başka kapıya” demiş ve bu mesele kapanmıştır. Yok, birileri hâlâ kendilerini yargının üzerinde görmeye devam ediyorsa, o zaman Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın her şeyden önce bu duruma müdahale etmesi gerekir. Daha geçenlerde, yargıya olan güvenin yerlerde süründüğünden şikâyet eden Bozdağ’ın, mevki ve makamı ne olursa osun, yargı karşısında sıradan bir fert olması gereken bir şahsın, kendini yargı üzerinde gören bu tavrı karşısında yapması gereken, “kes sesini ve yerine otur; yargının karalarına saygı duymayı öğren!” demesi gerekir. Bozdağ bunu diyemiyorsa, hem şikâyetinde samimi değil, hem de Amerikan menfaatlerinin Türk yargısının üzerinde olduğunu kabul ve itiraf etmiş demektir. Bu durum, Hükümetin iki bakanının birden, Türk yargısını Amerikan menfaatlerinin emrine vermek istemeleri, yani “darbe” demek değil de ne? Yabancı bir güç adına yapılan bu girişim, darbeden de öte, vatana ihanet demek değil mi? Peki Hükümetin ve AKP’nin geri kalanı, bu Amerikancı darbe için ne düşünüyor acaba? Davutoğlu, Amerika adına yargıya müdahale etmeye kalkan bu işbirlikçileri görevde tutmaya devam ederse, bu suça ortak oluyor demektir.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Av. Halil Yılmaz ise, yargı bağımsızlığının Anayasa ile teminat altına alınmış olduğunu vurgulayarak, duruma göre bu ifadenin Anayasal bir suç teşkil edebileceğini ve bu ifadenin Amerika adına edilmiş olmasının çok vahim bir durum olduğunu belirtti. Türk milleti adına karar veren yargıya müdahalenin, kendini Türk Milletinin üzerinde görmek demek olduğunu da belirten Yılmaz, Bakan’ın yaptığı konuşmanın kabul edilemeyeceğini söyledi.  Hukuken yapılabilecek tek şeyin, “mağdur” olduğunu iddia eden coninin Türk yargısı nezdinde itiraz etmesi olduğunu söyleyen Yılmaz, bu itirazı değerlendirecek olanın da yine AKP’nin Bakanı değil, bağımsız Türk yargısı olduğunu belirtti.

Amerikan çıkarları lehine hükümet kanadından yapılan bu açıklamalara eminiz ki kabine içinden de karşı çıkan gerçek vatan evlatları var. Ne hikmetse iki günde 40 vatandaşımızın (6-7 Ekim’de) katillerini kimse arştırmazken diğer taraftan ise “Yabancı terörist savaşçılar”ın başına geçirilen çuval birilerini fena gerdi.

Daha önce söyledik yine söylüyoruz: Amerika ve işbirlikçileri savaş istiyorsa hodri meydan. Sokak sokak, mahalle mahalle, şehir şehir… Nasıl gerekiyorsa öyle vesselam…

Arap Usta

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: