DİRENİŞ, SADDAM HAVAALANI’NDA

DİRENİŞ, SADDAM HAVAALANI’NDA

İşgâlci Amerika’nın terörist conilerini Irak’a, Bağdat’ın Irak Millî Kuvvetlerince fethini engellyebilmek için gönderdiği ilk gün, büyük bir Şehâdet-Fedâ Eylemine sahne oldu.

Eylemi düzenleyen İslâm Devleti güçleri, eylem hakkında kamuoyuna son dakika bilgisi olarak geçtiler:

Ebu Muaviye El Felluci, hususi bugün için hazırlanan bomba yüklü aracıyla Amerikalıları Bağdat Havaalanı’ndan çıkarken karşılayan ilk istişhatçı.”

Söz konusu eylem, uzun zamandır Terörist Amerika’nın “Yeşil Bölge” koduyla isimlendirdiği Terör Üssü içerisinde gerçekleştirilen il Şehadet eylemi olma özelliği de taşıyor.

Saddam Uluslararası Havaalanı üzerinden Irak’a gelen conileri bu eylem ile karşılayan Irak Direnişi, işgalci düşman güçlerinin kalbine korku salmaya devam ediyor.

 

BAĞDADİ’NİN DEDİĞİ GİBİ

Hatırlanacağı gibi, İslâm Devleti’nin lideri Ebubekir El Bağdadi, yaralandığı veya öldüğüne dair söylentilerin çıkarıldığı bir dönemde, internette yayınlanan ses kaydında, “Koalisyon güçleri korkak, güçsüz ve çaresiz” diyerek, haçlıları ve işbirlikçileri hedef almış ve hava saldırılarının başarısız olan Amerika ve koalisyon güçlerinin kara kuvveti göndermek zorunda kalacağını ve bunun da zaferi kolaylaştıracağını kaydetmişti.

Bağdadi ve ona bağlı İslâm Devleti güçleri, bu sözün gereğini yerine getirerek, İşgâlciyi karada gördüğü ilk yerde layıkıyla karşılamış oldu

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: