FHKC ÜSTLENDİ, BİRİLERİ RAHATSIZ OLDU!

FHKC ÜSTLENDİ, BİRİLERİ RAHATSIZ OLDU!

Kudüs’te Yahudileri Sinagog’da hedef alan saldırıdan sonra sözde Müslüman özde yahudisever kimim mürted münafık soyu hemen ortaya atılarak, “Bu eylem tasvip edilemez!” demeye başladı?
Niye tasvip edilemez?
Çünkü Sinagog hedef alındı, hem saldırıyı yapan Filistin’in DHKP-C’si FHKC imiş.
Mantık gayet açık ve Yahudi’yi ta dibinden sarsan bu eylem karşısında sözde Müslüman ama özde Yahudiseverlerin bu tavrı anlaşılmaz bir şey değil. FHKC-DHKP/C benzetmesi de eylemi karalamak için ortaya atılan bir hadise. Oysa DHKP-C’nin geleneğinde Yahudileri cezalandırmak var. Ki, zamanının İsrail Türkiye Büyükelçisi’ni kaçırıp geberten Mahir Çayan geleneğine dayanır DHKP-C…
DHKP-C’nin eylemlerini tasvip edip etmemek ayrı, bütün bir tavır olarak, “DHKP-C yapmış zaten, onlar ne yaparsa yanlış!” demeye getirmek ise fikir fahişeliği.
Gelelim Kudüs’teki eyleme…
Müslümanlar “kısas” hakkını kullanmıştır. Müslümanlıkta ibadethane basmamak, fethe gidilen bir ülkede, karşıdaki düşmanın önceden varolan ibadethaneleri için geçerlidir. Oysa Kudüs’te böyle basılan bir ibadethane yok, işgalden sonra inşa edilen işgâli temsil eden mekânlar var. Sonra, Yahudilerin ısrarla Mescid-i Aksa’yı basmaları da kısas sebebi. Bir ibadethâne, sırf ibadethâne ise basılmaz, askerî, siyasî vs başka maksatlara hizmet ediyorsa, orası ibadethâne olmaktan çıkmış demektir zaten.
Kaldı ki, buradaki sözde Müslüman özde Yahudi kuçularının sinilemelerini Filistin’li Müslümanlar duymuyor bile. Onların ekseriyeti bu işten memnun, şehid olan Müslümanların şehadetini ve geberttikleri leşleri kutlamak üzere tatlı dağıtıyorlar.
Bu eylemden Filistin’de de rahatsız olanlar var.  Mahmud Abbas gibiler, eylemi tasvip etmediklerini açıkladılar…
Bu satılmış adamlar, Filistin’deki cihadı, burada kendilerini mücahid göstermesi bakımından görüntü için destekliyor gözükmek işlerine gittiği için destekliyormuş gibi yapıyorlardı. Ama işte, oradaki cihad burada, Türkiye’de kendi pozisyonlarını zora sokucu bir eyleme imza atınca, hemen ciyaklamaya başladılar. Öyle ya, sinagoglar meşru hedefse, kendileri burada Yahudilerle iş tutamayacaklar ve haliyle işbirlikçilikleri ortaya çıkacak. Türkiye’de de sinagoglar hedef haline gelirse ve bu da Filistin’den kaynaklanırsa, bütün o hesapları alt-üst olacak.
İşte, Türkiye’nin sözde HAMAS dostu ama özde Mahmut Abbasları, hemen başladılar, “bu eylem tasvip edilemez!” diye müslümana ihanetle Yahudi’ye şirinlik yapmaya.
Edilir, edilir. Bal gibi de edilir. Siz de işbirlikçi iktidarınızla böyle mal gibi ortaya çıkarsınız Allah’ın izniyle. Şehidlerin kanları bütün sahtelikleri ortaya çıkartır zira. Medya mürekkebi ile yazdığınız yalanlarla çok insanı kandırabilirsiniz ama şehid kanları ile yazılan hakikatler sizin sahtekârlığını ilân ve ifşa eder. Mümin ve münafık seçilir.
Son bir not olarak, FHKC’nin üstlendiği bu eylemi HAMAS “tebrik ediyoruz!” açıklamasıyla karşıladı.

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: