Vahşi Obama İslam Devleti’ne “vahşi“ dedi

Vahşi Obama İslam Devleti’ne “vahşi“ dedi

İslam Devleti’nin, rehin aldığı Amerikalı asker Kassig ve 12 Suriyeli pilotun infaz edildiği video hakkında konuşan işgalci Obama, olayın ‘katıksız bir vahşet’ olduğunu söyledi. Obama Irak ve Afganistan’da sivil halka yaptığı vahşetleri unutmuşa benziyor.

İnfaz görüntülerini doğrulayan ABD Başkanı Barack Obama, Kassig’in öldürülmesine ‘katıksız bir kötülük’ olarak tanımladı. Asya turu dönüşü uçağında yazılı bir açıklama yayınlayan Obama, “Kassig dünyanın insanlık dışı olarak gördüğü bir örgüt tarafından aramızdan alınmıştır” ifadesini kullandı.

İslam Devleti’nin önceki videolarında olduğu gibi, son videoda da konuşan İngiliz savaşçı, Obama’ya mesajlar gönderdi:

“Obama! Sen dört yıl önce Irak’tan geri çekildiğinizi iddia ettin. O gün sana yalancı olduğunu ve geri çekilmediğinizi söyledik. Ve geri çekilmiş olsanız bile bir müddet sonra geri döneceğinizi söyledik. Geri dönecektiniz. Şimdi burdasınız. Geri çekilmediniz. Aksine, askerlerinden bir bölümünü kuklalarının arkasına sakladın ve kalanını geri çektin. Senin askerlerin geri dönecekler. Öncekinden daha büyük rakamlarla geri dönecekler. Sen geri döneceksin ve senin kuklaların sana fayda vermeyecek. Ve biz sana şeyhimiz Ebu Musab el-Zerkavi’nin sana söylediği unutulmayan sözlerini hatırlatıyoruz: Ateş Irak’ta yakıldı ve onun ısısı, haçlı ordusunu Dabık’ta yakıncaya kadar artmaya devam edecek Allah’ın izniyle. Ve biz bugün burdayız ve ilk Amerikan haçlı askerini Dabık’ta gömüyoruz ve kalan ordularının gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Video çalışması yayınlandıktan sonra You Tube ve Dailymotion gibi video paylaşım siteleri “yasak” getirmiş ve binlerce videoyu silmişti. Videolar o kadar çabuk silindi ki dünyaca ünlü birçok haber ajansı görüntülerin tamamına ulaşamadı.

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: