“MÜRTED” DENİNCE NİÇİN KIZIYORSUNUZ?!

“MÜRTED” DENİNCE NİÇİN KIZIYORSUNUZ?!

AKP Grup Başkanvekili, Maraş Milletvekili Mahir Ünal, Sütçü İmam Üniversitesinde dün yaptığı konuşma ile tarihe geçti.

Başkanlık seçimini kastederek yaptığı, “Bu değişimin önünde dinler dahi duramaz!” sözü, işin aslında “bakara-makara”dan çok daha feci bir zihniyet kaymasına işaret ediyor.

Ünal’a ve temsil ettiği AKP zihniyetine göre demek ki “Başkanlık Sistemi” öyle bir “Mutlak Doğru”ya işaret ediyor ki, bizzat dinin kendisi dahi bunun karşısında durmaktan aciz. Değişimi de yaratan Allah, kendi yarattığı değişime mahkûm olacak ve önünde duramayacak, öyle mi? Bu küfür kokan sözün etrafında, bir sürü demokrasi güzellemesi…

Alperen gençler, Muhsin Yazıcıoğlu’nun katli ile ilgili olarak Mahir Ünal’a birkaç soru soruyorlar. Ünal bu soruları cevaplamaktan kaçıyor, “toplantıdan sonra cevaplarız” diye geçiştiriyor. Toplantıdan sonra da üniversite rektörü, gençler, kendisinden cevap bekledikleri Ünal’ı sıkıştırmasınlar diye araya giriyor.

“Değişimin karşısında dinler dahi duramaz!” diyerek, adetâ Allah’a acziyet izâfe eden, aynı ânda da Filistinli direnişçilerin Sinagog taarruzunu kınayarak, İsrail’in bulunduğu cephede gözüken bir AKP tablosu…

Haçlı NATO’nun işgal ettiği Afganistan’da Özel Temsilcilik makamına bir Türk atanıyor; yani Haçlılar adına Afganlı mücahidlere değnek gösterme vazifesi bir Türk’e veriliyor.

Ve yine AKP bu arada Afrika’ya, Sömürgecilere karşı direnen mücahidleri engelleme gayretine ortak olmak için asker gönderme kararı alıyor.

Haçlı ordularının İslâm Coğrafyası’na saldırdığı her noktada hemen yanı başında mevcut hükümeti görmek tesadüf mü? Libya’da, Irak’ta, Afganistan’da, Suriye’de olduğu gibi… Bu yetmiyormuş gibi hızını alamayan bir AKP’li de çıkıyor ve kendi iktidarlarını “ebedî“leştirmek için istedikleri Başkanlık sistemine geçiş adına değişimin önünde dinlerin bile duramayacağını söylüyor. Mahir Ünal‘a sormak lazım; bu dinlerin içerisinde İslâm da olduğuna göre, sen kime meydan okuyorsun?!. Hükümetin geldiği bu nokta, İslâm Coğrafyası’nı işgâl eden istilâcı düşmanla 12 yıllık birlikteliğin tabiî bir neticesi mi?

Süreci takip edenler, durumunuzu nitelemek adına size “Mürted” dediklerinde niçin kızıyorsunuz?

A. Bâkî AYTEMİZ

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: