TÜRKMEN DAĞINDA YAŞAYAN ŞEHİD KONUŞUYOR

TÜRKMEN DAĞINDA YAŞAYAN ŞEHİD KONUŞUYOR

Kafkas-Çeçen Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği güdücüsü gönüldaşlarımız Mehmet Ali Bayram ve Fatih Ayhan, Suriyeli bir Türkmen Mücahid ile birlikte dergimize bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Gönüldaşlarımızın Ekim Ayı başında Kurban Bayramı ve ardından 1 hafta boyunca Suriye’deki Türkmenlerin durumunu yerinde görmek ve Dernek kapsamında kendilerine ulaştıran yardımları yerinde teslim etmek için gittikleri Suriye Türkmen bölgesinden yanlarında bir misafir ile Türkiye’ye döndüler.

Gönüldaşlarımızın 10 gün boyunca Suriye’deki Türkmen kardeşlerimizle kurdukları samimi ilişkilerin ardından yaşadıklarını geçtiğimiz gün dergimize gerçekleştirdikleri ziyaretleri vasıtasıyla kendilerinden öğrendik.

Sohbet-Röportaj şeklinde gerçekleştirdiğimiz bu görüntülü video kaydının ilk bölümünde, gönüldaşlarımızın beraberinde getirdikleri Türkmen Mücahid Hasan Karabacak‘ın yaşadıklarını kendi anlatımıyla dinleyeceksiniz.

Bu yiğit kardeşimizin yaşadıkları hakkında “Türkmen Dağında Yaşayan Şehid!” efsanesini doğurmuş. Efsâne dediysek, gerçek!.. Gerçek bir Gazi Mücahidin yaşadıklarını Sohbet-Röportaj’ın ilk bölümünde izleyebilirsiniz.

Sohbet-Röportaj’ın 2. Bölümü Yarın:

Mehmet Ali Bayram ve Fatih Ayhan gönüldaşların Türkmen Cephesi izlenimleri

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: