NİHAN ÖZTÜRK ALMANYA’DA İFÂDE VERDİ!

NİHAN ÖZTÜRK ALMANYA’DA İFÂDE VERDİ!

 

Demonstration in Düsseldorf

Kumandanımızın esaretten kurtuluşunun ertesi günü 24 Temmuz 2014′ de Almanya’nın Düsseldorf Şehri’nin merkezi bölgesinde gerçekleştirilen “İsrail’e Destek” toplantısını basarak ve Yahudileri ürküten gönüldaşlarımızdan Nihan Öztürk’ün konuyla ilgili bugün sorgusu yapıldı. Daha önceden sorguya tebligat ile davet edilen gönüldaşımızın sorguya gitmemesi üzerine, yenilenen davete icabet ederek, bu sabah ifâde verdi.

“Nazi Domuzları” ifadesini kullandığı iddia ve suçlamasıyla Düsseldorf Polis Merkezinde yaklaşık 1 Saat ifadesi alınan gönüldaşımız, ifâdesi sırasında salon duvarlarına asılı bulunan detaylı Türkiye’nin Irak ve  Suriye sınır haritası yanında, IŞİD ve destekçisi grupların, PKK ve Irak Kukla idaresinin ellerinde bulundurdukları bölgeleri gösteren haritalar dikkatini çekecek şekilde duvarlara asılmış buluyor.

27955276,28258626,highRes,maxh,480,maxw,480,duedemonstrant

6 ay önceki Terörsit İsrail’in Filistin-Gazze’ye düzenlediği saldırıları Almanya’da protesto eden yüzlerce eylem gerçekleştirilmesine rağmen, bu eylemlerle ilgili sadece İBDA bağlısı gönüldaşlarımızın sorguya alınması dikkat çekici.

Gönüldaşlarımızdan Nihan Öztürk, bugün verdiği ifâdenin ardından serbest bırakıldı. İfâdesi Alman Savcılık makamları tarafından incelenecek ve soruşturmanın seyri buna göre ya sürdürülecek veya sona erecek.

Konuyla ilgili gelişmeleri aktaracağız.

Alman basininda cikan haberler:

http://www.express.de/duesseldorf/anti-israel-demonstranten-sympathisieren-sie-mit-einer-terror-gruppe-,2858,27951168.html

http://www.rp-online.de/nrw/staedte/duesseldorf/pro-israel-demo-in-duesseldorf-vid-1.4411705

http://www.demotix.com/news/5358031/higher-security-standards-jewish-communities-germany#media-5357970

http://www.hertener-allgemeine.de/nachrichten/nordrhein-westfalen/Kundgebung-fuer-Israel-Wortgefechte-mit-Demonstranten;art243,1351400

http://www.wz-newsline.de/lokales/duesseldorf/demonstration-fuer-israel-blieb-friedlich-1.1701409

ADIMLAR ve BAGİ (Büyük Anadolu Gençliği İnisiyatifi) Avrupa Cephesi mensubu gönüldaşların soruşturmaya konu edilen eylemlerinin görüntülerini aşağıdaki linklerde izleyebilirsiniz:

ADIMLAR  AVRUPA

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: