ANADOLU ELELE BÜYÜK DEVRİME

ANADOLU ELELE BÜYÜK DEVRİME

İBDA Mimarı Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun özgürlüğüne kavuşmasının ardından verdiği, ‘’Adalet Mutlak’a’’ isimli, ilk konferansına, katılım yoğun oldu. Haliç Kongre Merkezindeki Konferansın açılış konuşmasını Kumandan Mirzabeyoğlu’nun avukatı Sn. Hasan Ölçer yaptı. program  sinevizyon gösterimiyle devam etti. Konferansı yazılı ve görsel basından bir gazeteciler ordusuda takip etti. Ulusal basında köşe yazarlığı ve gazetecilik yapan tanınmış simalar, sanat ve edebiyat camiasından önde gelen isimler, siyasi partilerden üst düzey temsilciler, yurt çapında geniş yelpazeli faaliyet gösteren stklardan yöneticiler de protokolde yerlerini aldılar. Konferansa yabancı basının da ilgisi olağanüstüydü, ünlü Alman Dergisi Der Spiegel ve Hollanda Devlet Televizyonu NOS başta olmak üzere Avrupa’nın birçok önde gelen basın yayın kuruluşunun da gazetecilik düzeyinde katılımlar oldu.

17:30’da başlayan konferans için izleyiciler saat 15:30’da salona alınmaya başladı. Program başlamadan 1 saat kadar önce salon dolarken, konferans saati yaklaştıkça, haliç kongre merkezine, kara ve deniz yoluyla gelen irili ufaklı kitleler, salonun dolmasından ötürü, Mirzabeyoğlu’nu canlı dinleyemedi, salon içerisinde 3000’e yakın izleyici kitlesi bulunurken, salonun dolmasından ötürü içeri giremeyen 5000’e yakın kalabalık, Mirzabeyoğlu’nu salon dışındaki televizyonlardan izleme imkânı buldu, bununla birlikte, salon dışındaki izdiham ve kalabalıktan bunalan vatandaşların bir kısmı, çareyi kongre merkezinin dışına çıkmakta buldu…

Salih Mirzabeyoğlu’nu dinlemek için İstanbul’da ciddi bir talep oluştuğu farkedilirken, yurtdışından da birçok insan programa iştirak etti. Anadolu’nun çeşitli illerinden de katılımın yoğun oduğu gözlendi, Salon içinde ve dışında en dikkat çeken hususlardan birisi de, kalabalığın büyük çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu gerçeği idi.

Program sırasında  coşkulu anlar yaşandı.İzleyiciler, İbda Mimarı’nı ‘’Yaşasın Kumandan Mirzabeyoğlu’’ sloganıyla karşıladı. Konferans sırasında ise, Mirzabeyoğlu’nun sözleri sık sık coşkulu kalabalığın “Adalet Mutlaka, Mutlak Adalet”, ‘’Yaşasın Kumandan Mirzabeyoğlu’’ sloganlarıyla kesilirken, insanların gözlerinde, çilesi çekilmiş sahici fikrin Mimarı’na duyulan saygının parıltısı,  ve gerçek bir mütefekkirin fikirlerinden istifade şuurunun ışıltısı vardı. Öyle ki,böylesi geniş katılımlı, hınca hınç dolu bir mekânda İBDA Mimarı’nın dikkatle dinlendiği, vurgulu sözlerinin ardından gelen alkışlarda kendini belli etmekteydi. Kumandan’ın konuşmasıın sona ermesiyle atılan sloganlar ise şöyleydi: “Kumandan Sen Bizim İzzetimizsin”, “Devrim Mutlaka, Büyük Devrim Mutlaka”

ADIMLAR

Velhasıl 29 Kasım 2014 günü, İstanbul Haliç Kongre Merkezi tarihi bir güne şahitlik ederken, 10000’e yakın izleyici kitlesi salon içinde ve dışında Mirzabeyoğlu’nu dinleme imkânı buldu…
Ayrıntılar ve koferansla ilgili fotoğraf ve videolar en yakın zamanda sitemizde olacak…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: