GÖNÜLDAŞ CARLOS’UN, KOFERANSTA KUMANDAN MİRZABEYOĞLU’NU ARAMASI HAKKINDA KAMUOYUNA DUYURU

GÖNÜLDAŞ CARLOS’UN, KOFERANSTA KUMANDAN MİRZABEYOĞLU’NU ARAMASI HAKKINDA KAMUOYUNA DUYURU

İBDA Mimarı, Kumandan Salih Mirzabeyoğlu‘nun 29 Kasım 2014 Cumartesi günü verdiği Tarihî Konferans hakkında çeşitli medya kuruluşlarında yapılan bir takım haberlerde, Fransa’da cezaevinde esir tutulan Gönüldaş Carlos’un (Çakal Carlos adıyla meşhur, Illich Ramirez Sanches) Konferans sırasında özellikle telefonla arandığı yönünde bir takım manipulatif haberler yayınlanmıştır.

22 Kasım 2014 Cumartesi günü, Türk avukatı Güven Yılmaz ile görüşmesinde, Kumandan Mirzabeyoğlu’nun sonraki hafta (29 Kasım 2014 Cumartesi) konferans vereceğinin haberini alan Carlos, haftalık mutad arama saatine de denk gelen programda Sayın Salih Mirzabeyoğlu ile görüşmek isteğini Yılmaz’a iletmiş ve bu sebeble Konferans esnasında görüşme gerçekleşmiştir.

Görüşme esnasında Sayın Mirzabeyoğlu’nun Carlos’a hitâben şunları ifâde etmiştir;

“Şimdi bütün dostlarım burada. Sevgili dostlarımın çoğunluğuyla toplandığı bu yerden, kitabımda sana imzaladığım şeyi söylüyorum: Sen, hayatı lüzumsuz geçmeyen nadir insanlardan birisin. Ve hâlâ Filistin Davasının hapiste de olsa seslendiricisisin. Aynı gönüldaşlık bağı içinde senin de kurtulmanı diliyoruz. Ama, içeride de olsan, dışarıda da olsan seni taşıyan, seni anlayan yürekler var, bunu hiçbir zaman unutma! Bir devrin gurur kahramanıydın ve onun da ne kadar kıymetli olduğu bugünlerde daha da güzel anlaşılıyor. Sana hayırlı ömürler diliyorum. İnşallah buluşuruz!”

Bu sözler karşısında ilk cümlesiyle “sesinizi direkt olarak duyduğuma çok sevindim Kumandanım” şeklinde mukabelede bulunan Gönüldaş Carlos’un, Kumandan Mirzabeyoğlu’na verdiği cevabın tamamını daha sonra sizlerle paylaşacağız.

Özetle;

Konferansın görüntülü video kayıtlarında da net bir şekilde görülebileceği gibi, Kumandan Mirzabeyoğlu’nun konuşmasının tabiî gidişâtının dışında, sürpriz bir şekilde gerçekleştirilen bu görüşme hakkında medyada “Mirzabeyoğlu Konferansında Carlos’u aradı” biçiminde yer alan haber ve yorumlar tamamıyla manipulatif ve tam da bu sebeble, komiktir.

Kamuoyuna duyurulur.

ADIMLAR Dergisi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: