“SALİH MİRZABEYOĞLU” (KUMANDAN)

“SALİH MİRZABEYOĞLU” (KUMANDAN)

Böyle adamlardan korkuyorlarmış, ben olsam ben de korkarım insanları bölüp kafalarını birbirine tokuşturmak sonrada olanları sırıtarak seyretmek en kolayı. İşte o kafaları birbirine çarpıştıranlar zamanla birlik olma ruhuna sahip olunca batı gerçekten korkmaya başlıyor..

 

Malumunuzdur darbeler bir takım gizli servislerin güdümünde yapılır hiç bir darbe çıkıpta fantazi deneyen bir generalin ürünü olmaz askerleri az çok tanırsınız..

Hal böyleyken her darbeci darbeyi bir takım güçlerin emri altında yapar..  Darbeler de birer liste verilir kimlerin içeri alınacagı kimlerin susturalacağı yönünde asker buna uygun davranır..

Ülkemizde ne saga ne sola kaymaması gereken ortada kalması gereken bir ülke oldugundan biraz doguya kaydıgı zaman asker olaya gerek darbe gerekse de muhtıra yoluyla el atmıştır..

Mirzabeyoğlu ve benzeri magdurların akıbeti de bu yüzden zindan veya siyaset dışılık olmuştur..

Mirzabeyoğlu kendisini içerde yatıran güçlerin de anlayamacaycaı derecede acayip bir adamdır..

O dönemde içeri alınması yıllarca içerde hapiste tutulması anlaşılmayan bir insanın neden içeri alındıgını ne o zamanın darbecileri ne de bu zamanın laikçileri anlamazken elin jonu(isim örnektir) hem mevzuyu hem de mirzabeyoğlunu içeri almasını onun ne derece tehlikeli bir insan oldugunu kavrayabilmiştir.

İşte ülke olarak bizim kaybımız bu biz degerli olanı bilemiyoruz veya tehlikeli olanı ama elin avrupalısı şıp diye anlıyor..

Neden tehlikeli bu adamı anlatayım..

Benim için degil keşke bin tane olsalar ama mümkün degil işte..

Normal şartlarda askerin bu adamın tehlikeli oldugunu anlaması hatta herhangi bir terör eyleminden sorumlu oldugunu düşünmesi imkansıza yakındır.. 80 darbesi ve sonrası 10 veya 20 yıllık süreçte görev yapmış askerlerden er seviyesinde dahi olsa bu adamı tanıyanların sayısı bir elin parmagını geçmez. Asker tanımadıgı adamı hakim savcı araya sokarak içeri atacak degil ya emir büyük yerden gelince adam hapsi boyluyor..

her neyse neden tehlikeli dedim..

Adam çok tehlikeli bir karışımdan söz etmiş ; Büyük dogu.. Türk hareketi degil, Kürt hareketi degil, tek başına İslam hareketi degil bunların hepsinin biraz katılımıyla oluşan bir hareket. Türk milliyetçileri Kürt milliyetçileri hepsi aynı safta..

Karşılarında CHP yok, MHP yok, SDP yok, ANAP yok, DP yok o zamanın siyasi partisi kimse kimler siyasete veya bürokrasiye hakimse onlar yok karşılarında..

Bildigin ekibi toplayıp batıya karşı alenen kafa tutma hareketi bu, çok az kişiyi ötekileştiren mümkün oldugunca gel sen de bize katıl hareketi..

Bölünmeden bütünleşerek batıya karşı kafa tutma hareketi..

Bana mirzabeyoğlu dışında bu kadar hapis yatan birini gösterin.. Tek terör eyleminde dahi bulunmayan sadece insanları bir cephe altında batıya emperyalizme karşı kafa tutmaya çagıran bu adamın yıllarca yatacagı bir sebep gösterin..

Ben size sadece bir sebep vereyim..

Korkuyoruz, ben degil  batının sebebi bu..

Böyle adamlardan korkuyorlarmış, ben olsam ben de korkarım insanları bölüp kafalarını birbirine tokuşturmak sonrada olanları sırıtarak seyretmek en kolayı. İşte o kafaları birbirine çarpıştıranlar zamanla birlik olma ruhuna sahip olunca batı gerçekten korkmaya başlıyor..

Nihayet Allah diledi ve hak tecelli etti Mirzabeyoğlu serbest…

Dualarım o ve onun gibi, ideolojisi ne olursa olsun, masum olmasına rağmen özgürlüğü kısıtlanan diğer insanlarla.

Allah tüm ehli sünnet alimlere iki cihan saadeti nasip eylesin bizi de yollarından ayırmasın…

Huzurla Kalın…

02.12.2014 07:02

İKTİBAS haberx /SSerra Erdoğan

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: