FİLİSTİNLİ BAKAN ŞEHİD EDİLDİ

FİLİSTİNLİ BAKAN ŞEHİD EDİLDİ

Batı Şeria’da İsrail işgalini zeytin dikerek protesto eden bir grubun içinde bulunan Filistin Yönetimi Yerleşim Bakanı Ziad Ebu Ayn, İsrailli bir askerin göğsüne tüfek dipçiğiyle vurması sonucu hayatını kaybetti.

 

Zeytin ağacı diken topluluğa dahi tahammül edemeyen işgalci İsrail askerlerinin saldırısına karşı koymaya çalıştığı esnada göğsüne gelen dipçik darbesi ve gaz bombası fişeğinin isabet etmesi neticesi rahatsızlanan Ebu Ayn, kaldırıldığı hastanede şehid oldu. Söz konusu bölgede dün geceden itibaren İsraillilerle Filistinliler arasında yoğun çatışmalar yaşanıyordu.

 

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ‘barbarca’ sözüyle nitelediği saldırıyı kınadı.

Hamas, Filistin Kurtuluş Örgütüne (FKÖ) bağlı Yahudi Yerleşim Birimi ve Ayrım Duvarıyla Mücadele Komisyonu Başkanı Ziyad Ebu Ayn için taziye mesajı yayınladı.

 

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri yayımladığı yazılı açıklamada, “Yahudi Yerleşim Birimi ve Ayrım Duvarıyla Mücadele Komisyonu Başkanı Şehid Ziyad Ebu Ayn’ın ailesine ve Filistin halkına en içten taziyelerimizi sunarız” ifadesine yer verdi.

 

Açıklamada, Filistin halkı, İsrail’in ve Yahudilerin saldırılarına karşı tüm güçlerini birleştirmeye davet edilerek, Filistin yönetiminden İsrail ile yapılan emniyet koordinasyonu anlaşmasını durdurması talep edildi.

 

İşgalci terörist devlet İsrail katliamlarına devam ediyorken, bütün bu katliamların, fert fert ve millet olarak yapmamız gerekeni yapmamamızdan kaynaklanıyor oluşu, asıl vazifemizi ihtar etmeye devam ediyor.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: