Cezaevlerinde Yayın Yasağı Kalktı

Cezaevlerinde Yayın Yasağı Kalktı

YASAK KALKTI

9 Aralık 2014 tarihinde yaptığımız “CEZAEVLERİNDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK” haberi üzerine Adalet Bakanlığı geri adım atarak kararından vazgeçti.

Daha önce Adalet Bakanlığı’na bağlı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü’nce yayınlanan bir genelgeye göre dergilerimiz geri gelmekteydi. Bundan sonra protokol veya aileden birinin getirdiği yayın mahkûma verilmeyecekti.

Yönetmeliğin kaldırılmasını, Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevinde kalmakta olan Selim Aydın gönüldaşımızın konuyla ilgili gönderdiği mektupla teyid almış bulunuyoruz.

Selim Aydın gönüldaşımızın konuyla alakalı mektubunu sizlerle paylaşıyoruz:

“Besmele, Selâm ve dua ile…

Kıymetli ve muhterem gönüldaşlar;

İyi ve afiyette olmanızı temenni ederiz.

4 Aralık Perşembe günü size taahhütlü bir mektup göndererek Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü kararıyla gazete, dergi vs. neşriyatın cezaevine alınmayacağına dair yayınlanan genelgeyi bildirmiştim. Bu hafta yapılan anonsla bu uygulamanın sonlandırıldığı bildirildi. Şahsın adına gelen-gönderilen yayınlar yine eskisi gibi alınacakmış.

Bize en son dergimizin 2. Sayısı (Kasım Sayısı) gelmişti. Size zahmet Aralık Sayısını fazla gecikmeden yollayabilirseniz minnettar oluruz. Sabırsızlıkla bekliyoruz İnşallah. Bir de “1 Nolu F Tipi” ve “Cezaevi PTT Şb.” İbarelerini adreste muhakkak surette belirtirseniz dergilerin elimize ulaşmasını kolaylaştırmış ve postada yaşanan gecikmenin önüne geçmiş olursunuz. Her şey için teşekkür ediyoruz. Sağolun, varolun. Rabbim eksikliğinizi göstermesin, muvaffak eylesin, yar ve yardımcınız olsun. Selâmetle kalın. Cümle gönüldaşlara hepimizden ayrı ayrı selâm ve muhabbetler. Çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

Allah (CC) emânet olun!

Selim Aydın

11. 12. 2014

Perşembe

ADIMLAR

MEKTUP

YASAKLA ALAKALI YAPTIĞIMIZ ÖNCEKİ HABER AŞAĞIDADIR

timthumb

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: