Irak Milli Cephesi’nde Bugün

Irak Milli Cephesi’nde Bugün

Selahaddin/ Hükümet ordusunu destekleyen işbirlikçi milisler, “Semra” yakınında ki “El Mekadime” bölgesini yıkma operasyonu başlattı ve işlerine yarayacak malzemeleri ele geçirdikten sonra orada bulunan binaları tahrip etti.

Selahaddin/ Akıncılar, “El-Mûtesim” güzergâhında konuşlanmış olan  Safevi birlikleri ve milislerine karşı açtığı saldırı sonucu onları püskürtmeyi başardı. Şiddetli çatışma sonucu Akıncılar, 21 düşman askerini öldürdü, 34 düşman askerini yaraladı ve 2 tank, 3 yolcu taşıma aracı ve 3 Hammer’i imha etti. Safevi orduları ve milislerinin yenilmesinin ardından, İran uçakları bölgeye saldırı düzenledi.

Selahaddin/ Devrim Akıncıları, “El-Kada Beled” yakınlarında “Seyyid Garip” bölgesindeki ana yolda işbirlikçi ordulara saldırdı. Saldırı sonucu 9 düşman askeri öldürüldü, 21 kişi yaralandı, 2 Hammer ve 2 yolcu taşıma aracı imha edildi.

Batı Bağdat/ “Ebu Garip” kazasında ki “Zeydan” köyünde işbirlikçi devriyeler patlayıcılar ile imha edildi. Saldırılar sonucunda 5 düşman askeri öldürüldü.

Kuzey Bağdat/  “Tarimiyye” kazası “Şeyh Hamd” bölgesindeki “El-Zemle” yolu üzerinde 1 Hammer zırhlı araç bombalandı ve içindeki düşman unsurlar öldürüldü.

El Enbar/  “Hit” kazasında, düşman uçaklarının saldırısı sonucu 5 vatandaş şehit oldu.

Remadi/  “Zenkure” bölgesinde Safevi Ordusunun, tank ve havan toplarıyla yaptığı saldırı sonucu 10 vatandaş şehit oldu.

Deyali/  Devrim Akıncıları, “El-Cezire Garibe” bölgesindeki “Makdad” Havalimanı’na saldırdı ve orada bulunan tüm düşman unsurlar öldürüldü ve tüm silahlarına el konuldu.

Bağdat/ Akıncılar, “El-Amil” semtinde Safevi SWAT milis  devriyelerini patlayıcı maddelerle imha etti. Saldırı sonucu 9 düşman unsuru öldürüldü.

 15/12/2014

Tercüme: M.İbrahim MUSLUOĞLU

 

Kaynak: dhiqar.net

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: