ÇARŞI GRUBU MAHKEMEDE

ÇARŞI GRUBU MAHKEMEDE

Gezi eylemleri nedeniyle ‘darbeye teşebbüs‘le suçlanan Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı’nın liderlerinin de aralarında bulunduğu 35 kişi hakkındaki davanın ilk duruşması bugün görülüyor.

Saat 09:30′da başlaması gereken ‘Çarşı Davası’için Adliyenin 25 kişilik en küçük salonunda yapılan duruşmada ‘yer yetersizliği’ tartışması yaşandı. Yaşanan tartışmalar nedeniyle duruşma uzun süre başlayamadı. Mahkeme başkanı Metin Tamirci ise sanıklar, avukatlar, basın mensupları ve milletvekilleri haricindekilerin salondan çıkmasını istedi. Ancak avukat sayısının çok olması nedeniyle izdihama engel olunamadı.

Başkan Tamirci’nin “Sanık avukat izleyici sayısı oturtulabilirdi burada yapmaya çalışacağız çünkü ne kadar mahkeme deplasmana gittiyse Türk hukuk sisteminde hep sıkıntı yaşandı” sözlerine karşılık

Avukat Ali Rıza Dizdar ‘Silivri’ye deplasmana gitmiyoruz. Aşağıda adliyede büyük duruşma salonu var. Ben şimdi hangi avukata dışarı çıkın diyeyim” yanıtını verdi. Bu esnada duruşma salonunda ”Biz deplasmanda da kazanırız” sesleri yükseldi.

Salon yetersizliğinden duruşma bir türlü başlayamayınca salon değişti. Mahkeme ancak daha geniş bir salona geçilince başlayabildi. Duruşma şu saat itibariyle iddianamenin okunması ile devam ediyor.

ÇARŞI ve Dostları Çağlayan Önünde

Dava öncesi Çarşı’ya destek için taraftarlar, Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanmaya başladı. Binlerce Beşiktaşlının tribün arkadaşlarına destek için geldiği Adliye binası önüne ayrıca diğer takım taraftarlarından da destek geldi.

ÇARŞI Adımlara Konuştu

Adımlar Dergisi muhabirleri, Haziran 2013 Gezi eylemleri dolayısıyla haklarında açılan “darbeye teşebbüs” soruşturmasıyla hedef tahtasına oturtulan Çarşı gurubunun liderlerinden üç isim ile görüştü.

ÇARŞI Grubunun önde gelen isimlerinden Altar Toker, Erdal Keleş ve Musa Sümeli ile görüşen Adımlar Dergisi muhabirleri, davanın seyriyle ilgili tribün liderlerinin düşüncelerini aldı. Taraftar gruplarının liderleri, Çarşı hakkında açılan dava ile ilgili şu ifâdeleri kullandı:

ADIMLAR HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: