IRAK İNTİFADASI: SON DURUM

IRAK İNTİFADASI: SON DURUM

Bağdat / Devrimciler, hafif makineli tüfeklerle “Hay Câmiâ” bölgesindeki komuta kontrol noktasına saldırdı ve 5 kişiyi öldürdü.

 

Bağdat / Akıncılar, “Êlâm” semtinde sivil vatandaşları kaçırıp ailelerine yüksek miktarlarla şantaj yapan Safevi bozguncularının kontrol noktalarına saldırdı ve birçok düşman unsurunu öldürdü.

 

Selahaddin / Kukla Hükümet orduları ağır makinelerini bırakıp “El-Bica”dan kaçtıktan sonar Devrimciler, 100 üzerinde Safevi askerini muhasara altına aldı. Çatışmalar sürüyor.

 

El-Enbar / Aşiret Devrimcileri, Ramadi’de “El-İşrin” ve “El-Meârid” yolunda Safevi “SWAT” birlikleriyle şiddetli çatışma içerisine girdiler. Çatışma sonucu 15 düşman unsuru öldürüldü ve 3 yolcu taşıma aracı imha edildi.

 

El-Enbar / Katil Safevi askerleri, savaş uçaklarıyla Ramadi “El-Havz” bölgesini bombaladı. Bombardıman sonucu 4 vatandaş şehit oldu ve 3 kişi de yaralandı.

 

El-Enbar / Aşiret Devrimcileri, bölücü Safevi orduları “El-Mûtesim” bölgesini restorasyon ederken saldırı düzenledi. Saldırı sonucu 41 düşman unsuru öldürüldü ve 4 askeri araç, 6 Hammer ve 3 toplu taşıma aracı imha edildi. Kalan düşman unsurları tarumar edilmiş şekilde silahları ve cesetleri bırakıp kaçtılar.

 

Diyala / Bölücü Safevi orduları bölgedeki bağ bahçelerini buldozerlerle yıkıp bölge sakinlerini tutuklamaları sonucu, Akıncıların desteğiyle bir taraftan bölge sakinleri ve diğer taraftan Akıncılar, Safevi katilleriyle şiddetli çatışma içerisine girdi. Çatışma sonucu 4 düşman unsuru öldürüldü ve 2 Tank patlatıldı.

 

Katil düşman orduları, “Ümmül-Henazîr” köyünü bombaladı. Bombardıman sonucu içlerinde çocuk ve kadın olmak üzere 4 kişi şehit oldu ve evlerden bir tanesi yıkıldı.

 

 

Tercüme: M.İbrahim Musluoğlu

Kaynak: www.dhiqar.net

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: