SANIK YAKINLARININ BEKLEYİŞİ DEVAM EİYOR

SANIK YAKINLARININ BEKLEYİŞİ DEVAM EİYOR

SAMSUNG CSC

ADIMLAR Muhabirleri Çağlayan Adliyesi önünde sanık yakınları ile görüştü.

Geçen yıl 17 Aralık’ta yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun 1. yılında. İstanbul Adliyesi önünde yağmur ve şiddetli soğuğa rağmen toplanan sanık yakınları ve onlara destek için gelmiş binlerce vatandaş, ellerinde” Kuran-ı Kerim”, kimisinin de İmam Şazili’nin “Hizbun Nasr Duası” vardı.

SAMSUNG CSC

Sanık yakınları ve onlara destek için gelmiş binlerce vatandaşı yağmur altında ve şiddetli soğuğa rağmen “Kuran-ı Kerim” ve İmam Şazili’nin “Hizbun Nasr Duası” okurlarken gördük.

SAMSUNG CSC

Görüştüğümüz bazı vatandaşlar bizlere AKP hükümetinin yolsuzluklarından bahsederken bu yolsuzluk gibi birçok olumsuz durumun devletin her kurumunda olduğu ve bu duruma karşı çıkan, müdahale eden, etmek isteyen kim varsa paralelci denilerek vatan haini ilan edildiğini ve binlerce kamu çalışanının mağdur edildiğini söylediler.

Ayrıca hain ilan edilmiş olan sanıkların ailelerini de düşünecek olursak mağduriyet boyutlarının çok daha büyük olduğunu anlattılar. Bu kısa görüşmenin ardından ellerinde Türk bayrakları ve özgür basın susturulamaz sloganlarıyla akşam namazını eda etmek için alandan gruplar halinde ayrıldılar. Kılınan namazın ardından tekrar toplanan sanık yakınları ve onlara destek için gelmiş binlerce vatandaş, geriye sayım yaparak saat 17.25’te, ‘Hırsız var’, ‘Korkma titre’, ’17/25 unutulamaz’ sloganlarıyla birlikte düdük çaldı.

Adliye önünden ayrılırken, çağlayan Adliyesi’nin yakınındaki iki Camii’nin 24 saat açık olduğunu, sanık yakınlarının soğuk ve yağmur nedeniyle zaman, zaman bu Camii’lere sığındıkları ve bu şekilde bekleyişin sabaha kadar nöbetleşe süreceğini de öğrendik.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: