TÜH, İTİBARI KURTARMAYA BİN YÜZ ODA YETMEDİ!

TÜH, İTİBARI KURTARMAYA BİN YÜZ ODA YETMEDİ!

AKP’nin “saray” hikâyesi malûm.. Bin yüz küsür odalı saray için milyarlarca lira israf edildi, onca aç ve çıplak varken, yatırım saraya yapıldı.

Erdoğan bu durumu, “itibar saraydadır!” diye açıklamaya kalktı.

Hem de bu açıklamayı, “insanı yaşat ki devlet yaşasın!” anlayışına sahip çıktığını söyleyen adam yapmıyor mu!.. Hani fiyakalı bir laf, “insanı yaşat ki devlet yaşasın!”… Oluruna geldikçe, Egemen Bağış’ın “bakara-makarası” gibi, sallayıver gitsin. İtibarı sarayda arayan anlayışla, insanı yaşatmayı önceleyen anlayışın birbirine taban tabana zıt olduğunu anlayacak kafa nerde? Nasıl olsa idrakler iğdiş edilmiş, AKP de üzerine tüy dikiyor böylece.

Neyse, bunlar itibarı sarayda arayadursunlar, itibar umarken dalga geçiliyor şimdi kendileriyle. Şimdi birileri diyecek ki, “o dalga geçenler zaten düşman”… İyi de sen itibarı zaten düşmanının nezdinde aramıyor musun? İşte, düşman da verdiği tepki ile senin yaptığının hiç de itibara değer bir şey olmadığını dalga geçerek gösteriyor.

Cumhuriyetin haberi şöyle:

‘Erdoğan, diktatör parodilerinden fırlamış gibi’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için 1,4 milyar lira harcanarak, Atatürk Orman Çiftliği arazisine yapılan ‘Saltanat Sarayı’ dünya medyasının gündeminden düşmüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, mahkeme kararlarına rağmen yapılan sarayı, son olarak New York Times gazetesinde yayımlanan bir makaleye konu oldu.

New York Times’da, Türkiye’de yaşayan gazeteci Andrew Finkel’in imzasıyla yayımlanan makalede Erdoğan, İngiliz komedyen Sacha Baron Cohen’in parodilerindeki hükümdarlardan birine benzetildi.

“GAZETE MANŞETLERİNİN ARANAN İSMİ”

Erdoğan’ın partisinin yeniden seçilmesine yetecek kadar saygı gördüğünün ancak Türkiye’deki birçok kişinin de kendisine nefretle baktığı ifade edilen yazıda, Erdoğan’ın ‘tuhaflıkları’ nedeniyle gazete manşetlerinin aranan ismi olduğu belirtiliyor.

“Bir Sacha Baron Cohen parodisindeki hükümdar gibi, kendisine 1000’den fazla odası olan bir saray inşa ettirdi. Kimse bu sarayın ne kadara mal olduğunu bilmiyor: İnşaattan sorumlu olan kurum, miktarın devlet sırrı olduğunu çünkü ifşa olmasının ekonomiye zarar vereceğini açıkladı.”

Tüh be, itibarı kurtarmaya bin yüz oda da yetmemiş, on bir bin odalısını mı yaptırsaydık acaba?

Ahmet ÖLÇÜLÜ

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: