AKINCILAR FRANSADA: DEFTERLER DÜRÜLÜYOR, HESAPLAR GÖRÜLÜYOR!

AKINCILAR FRANSADA: DEFTERLER DÜRÜLÜYOR, HESAPLAR GÖRÜLÜYOR!

 

CEDDDDDDDDDM HABER SABLON

Fransa’nın kalbi Paris’te Charlie Hebdo’dan 12 kişinin ölümüyle alınan intikam saldırılarının ardından, dün de bir polis aracına açılan ateş sonucunda yaralı iki polisten biri ölmüştü…

Fransa, on yıllardır sürdürdüğü işgalci ve İslâm düşmanı politikalarının hesabını Akıncılara vermeye başladı. Dışarıda son 25 yıldır Irak’la başlayan ve Libya’da başı çektiği Haçlı Saldırılarıyla söz konusu politikalarını yürüten Fransa, içeride ise, Allah’ın Resûlü’ne saldıran dergileri “basın özgürlüğü” kapsamında koruyarak, ruhlara yapılan saldırıları böylece himâye etmişti. Bütün bunlarla ilgili büyük bir hesaplaşma defteri açan Akıncılar, bulundukları bölgelerde eyleme geçerek Fransa’yı içeriden kuşattı.

Fransa’nın kuşatmasının sürdüğü şu saatlerde akıncılar farklı eylemlere imza atıyolar.

Daha doğrusu iki farklı eyleme…

Charlie Hebdo saldırısı şüphelileri Cherif ve Said Kouachi kardeşler Paris’in yaklaşık 40 kilometre kuzeydoğusunda bulunan Dammartin-en- Goele adlı kasabadaki bir matbaaya girerek, içeride bulunanları rehin aldılar. Paris’te gerçekleştirdikleri eylem sonrası güvenli bir yere çekilmek için harekete geçen İntikamcı Kardeşler’in, rehin aldıkları ilk kişinin söz konusu kasabada oturmasından dolayı o bölgeye yöneldikleri gelen bilgiler arasında. Eylemci kardeşlerin girdikleri matbaada 10 kadar kişiyi rehin tuttukları söyleniyor.

Ekran Alıntısı34

Ayrıca Charlie Hebdo saldırısını gerçekleştiren Cezayirli kardeşlerin polisle pazarlık yaptıkları medyada yer alırken, kardeşlerin “Teslim olmayacağız” dedikleri ve sonuna kadar çatışıp “şehit olmak istiyoruz” dedikleri de aynı haberlerde yer alıyor. Fransız polisi ise, kardeşler ile ilgili medyada yer alan manipülatif haberlerin aksine bu pazarlıksız duruşları karşısında tek tekliflerinin şu olduğu söylniyor: “Teslim olun, mahkemede konuşun”

Akıncılar, Mutlak Adalet’e teslim olmuş olarak, gerçekleştirdikleri Hesaplaşma Eylemi ile şehidliğe can atmış görünüyorlar… Ve bu da Fransa’yı haklı bir korkuya sevk etmiş ki, Paris sokaklarında Tanklar konuçlandırılıyor.

Diğer yandan…

Charlie Hebdo saldırısını düzenleyen Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin, Paris’in kuzeydoğusunda sıkıştırılmalarının ardından kentte ikinci rehine krizi yaşanıyor.

Ekran Alıntısı2

Bu kez de bir koşer marketine giren saldırganın içeride bulunanları rehin aldı. Söz konusu Akıncının dün Paris’te, bir kadın polis memurunu öldüren kişi olduğundan şüpheleniliyor. AFP, olayda en az iki kişinin öldürüldüğünü açıkladı. Direnişçi en az 5 kişiyi de rehin aldı. Akıncının Fransız polisinden talebi ise, polisi şok etmiş. Saldırıyı düzenleyen kişi, Cezayirli Kuaşi kardeşlere yönelik kuşatmanın kaldırılmasını talep etmesinin ardından, bir polis yetkilisi, iki olay arasında doğrudan bağlantı olduğunu söyleyerek, “Kalaşnikoflu saldırgan, kuşatma kalkmazsa bütün rehineleri öldüreceğini söylüyor” dedi.

Ekran Alıntısı8

Ekran Alıntısı

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d