ADIMLARIMIZ HOLLANDA DEVLET TELEVİZYONUNDA

ADIMLARIMIZ HOLLANDA DEVLET TELEVİZYONUNDA

7 Ocak Çarşamba günü Kuaşi Kardeşlerin Paris’te “Charlie Hebdo” müsveddesine düzenlediği Hesaplaşma Saldırısının ardından Batı dünyası büyük bir şok yaşadı. Batı medyasında kaba yaklaşımlarla yer alan değerlendirmelerin yanı sıra, yaşanan Hesaplaşma Süreci’ni anlamaya çalışma çabaları da yok değil. Bu çabanın Türkiye’deki cazibe merkezi İBDA Dünya Görüşü ve ona bağlı bir cephe olarak ADIIMLAR Cephesi…
Bu çerçevede, geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda ADIMLAR Platformu’nda yapılan Bayramlaşma Toplantısı, IŞİD’in Aynel Arab’a taarruzu ve Amerikan Piyadesi olarak varlık-yokluk savaşı vermeye başlayan Etnik Kürtçülüğün Müslüman Anadolu insanına saldırıları Türkiye’de bir “nabız yoklaması” olarak tarafımızdan teşhis edilmiş ve ADIMLAR Dergisi’nin çıkışıyla Anadolu adına Batı ve İşbirlikçileri karşısında TAVIR alınmıştır:
“IŞİD Sen Oradan, Biz Buradan!”
“Hepimiz Arabız!”
Amerika’nın başını çektiği Hıristiyan-Yahudi Gücü ile Etnik Kürtçülüğün yıllardır tehdid unsuru olarak kullandığı “İç Savaş” korkuluğu karşısında; “Çıkarsa çıksın! Bu, topraklarımızdaki Batı ve Batıcıların sonu olacak! Biz bu savaşa hazırız!” şeklinde, İBDA adına ADIMLAR Cephesi olarak tutmaya çalıştığımız mevzii kararlılıkla büyütürken, söz konusu ADIMLAR’ımız Batı’yı meraklandırmış ve başta Amerikan CNN International’i, Alman Der Spiegel’i olmak üzere Batılı yayın kuruluşlarıyla bir dizi röportaj gerçekleştirilmiştir.
Genel Yayın Yönetmenimiz Sayın Ali Osman Zor’un açık yüreklikle cevaplandırdığı sorular karşısında söz konusu medya mensupları Batıdaki merkez bürolarına aldıkları cevaplarını iletmişlerdir.
Dikkat çekmek gerekir ki, bu çerçevede görüşmeye gelenlerin bazıları, “gazeteci” kılığına girmiş istihbarat mensuplarıydı. Batılı gazeteciliğin zaten istihbarat faaliyetlerinin bir kolu olarak “meslek” icrâ ettikleri gerçeği karşısında, bu da tabiîdir. Zaten Sayın Ali Osman Zor, verdiği beyanatlarda, bunları muhataplarının yüzüne ifâde etmiş ve tabii karşıladığını da belirtmiştir.
29 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde, İBDA Mimarı, Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun “Yeni Dünya Düzeni Buradan Başlasın!” diyerek Hesaplaşma Çağı’nı açmasıyla birlikte Saldırgan Batı’nın, istikbâlini öğrenmek, bulmak ve anlamak merakıyla ADIMLAR’a gelmeye devam ediyor.
Bu çerçevede 7 Ocak Çarşamba günü Kuaşi Kardeşlerin Paris’te “Charlie Hebdo”ya düzenledikleri Hesaplaşma Saldırısının ardından ertesi gün, Batılı medya temsilcileri soluğu tekrar Adımlar’da aldı. Genel Yayın Yönetmenimiz Sayın Ali Osman Zor ile tekrar bir röportaj gerçekleştiren Hollanda Devlet Televizyonu NOS Tv, dün itibariyle söz konusu röportajdan bölümlerin de olduğu haberi Haber Programlarında vermeye başladı.
NOS Tv Muhabiri Lucas Waagmeester ile gerçekleştirilen önceki röportajlarda, kendilerine “Avrupa korkmakta haklı!” biçiminde yapılan uyarılar ve hattâ Der Spiegel Dergisi’ne verilen röportajda “bu savaş Paris’i de vuracak!” biçimindeki öngörüleri karşısında tekrar röportaj için dergimize gelen Waagmeester’a Genel Yayın Yönetmenimiz Ali Osman Zor, son karşılaşmamızda davetli olarak geldiği Haliç Kongre Merkezi’ndeki Konferans hakkında intibâlarını sordu.
İBDA Mimarı Kumandan Salih mirzabeyoğlu’nun verdiği Tarihi Konferansı tercüman vasıtasıyla birebir dinlediğini söyleyen Waagmeester, konferanstan, kalabalıktan ve özellikle gençlerin çoğunluğu oluşturmasından çok etkilendiğini ifâde ettikten sonra tek kelimelik bir cevapla düşüncelerini özetledi:
– Mükemmeldi!

Aşağıda, haberin NOS Tv’de yayınlanan videosunu ve sunumunda kullanılan metnin yer aldığı internet sitesinin haberi iki bölüm hâlinde verilmiş.
Türkiye’de Hiciv ve Tehdit Birarada şeklinde bir başlıkla verilen haberde NOS Tv muhabiri Waagmeester’ın LeMan isimli dergi ile dergimiz ADIMLAR’a gerçekleştirdikleri ziyaret bir mizansen eşliğinde verilmiş.
Genel Yayın Yönetmenimizin röportajında ifâde ettiği “Avrupa, uzaktan tutuşturduğu yangını keyifle seyredemeyecek!” hakikatini bir spot hâlinde veren haberde, ayrıca Dergimizin Ocak 2015 tarihli 4. sayısının kapak ifâdesine dikkat çekilmiş: 2015 HESAPLAŞMA MUTLAKA.
Haberin internet sayfasında yayınlanan biçimi şu adreste:
http://nos.nl/artikel/2012670-satire-en-dreiging-gaan-samen-in-turkije.html

Aşağıda ise haberin videosunu izleyebilirsiniz.

ADIMLAR Dergisi

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d