İbdacılardan Cumhuriyet Gazetesine Tepki Eylemi

İbdacılardan Cumhuriyet Gazetesine Tepki Eylemi

Ekran Alıntısı3

Fransa’da Allah Resulü’nün karikatürlerini yayınlamaktan dolayı Akıncılar tarafından cezalandırılan  Charlie Hebdo dergisinin buradaki destekçisi olan Cumhuriyet gazetesinin önünde protesto gösterisi yapıldı. İbdacıların başını çektiği grup Cumhuriyet Gazetesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Bu esnada yaklaşık 10 tane TOMA, yine 10 tane çevik kuvvet otobüsü ve sayısı belli olmayan sivil polislerin korumaya aldığı Cumhuriyet gazetesinin önünde polis ve göstericiler arasında yer yer arbede yaşandı.

Yapılan protestoda, “Kouachi kardeşler onurumuzdur”, “Allahsız köpekler hesap verecek!”, “Cumhuriyet Gazetesi hesap verecek” diye slogan atan İbdacı grup, daha sonra Kelime-i Tevhid getirdiler. En sonunda “Ya Cabbar, Ya Kahhar, Ya Muntakîm Allah! Bizi İntikamına Memur Et!” diyerek yemin ettiler.

Eylem başlamadan Cumhuriyeti korumaya alan polis saat 15:00 civarında 3 Aczimendi gönüldaşımızı, 19:45 civarında da gene 3 ibdacı gönüldaşı gözaltına aldı. Gözaltına alınan Müslümanlardan “Anamız, Babamız, Kanımız, Canımız Sana Feda olsun Yâ Resûlullah!”,“Sizin sınırsız ifade özgürlüğünüz varsa, Bu ümmetin Aslanlarının da kendilerini feda etme hakları vardır!” dövizleri dikkat çekti.

Ardından, ilerleyen  dakikalarda polis gazetenin bulunduğu sokağı panzerlerle ve sayısı belirsiz polis ordusuyla abluka altına aldı. Yine ilerleyen dakikalarda ibdacı bir grup gazete önüne gelerek, “Kouachi kardeşler onurumuzdur” “Cumhuriyet Gazetesi hesap verecek”, “Burası Türkiye, Fransa değil” slogan attı. Grup daha sonra cumhuriyet gazetesini yakmak istedi polisin müdahale ettiği eyleme gazeteyi yakmak isteyen 2 ibdacı göz altına alındı.

2

Eylemin devamında protestocu ibdacı grup gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istedi, aksi taktirde buradan ayrılmayacağız dedi. Gazete önünde kısa süre oturma eylemi yapan grup, “Cumhuriyet Gazetesi hesap verecek”, “Burası Türkiye, Fransa değil” şeklinde sloganlarına devam etti.

Ekran Alıntısı6

Grubun gazete binasına doğru sloganlarla yürüyüşe geçmesinin ardından polis gözaltına aldıkları şahısları serbest bıraktığını söyledi.

Ekran Alıntısı5

Arkadaşlarına telefonla ulaşan protestocular gözaltının sona erdiğini teyit ettikten sonra, bu iş burada bitmedi bitmeyecek bunu mücadele tarihimize bakarsanız daha iyi anlarsınız  cumhuriyet gazetesi tarihinin hatasını yaptı bu yaptığının hesabını bu millete verecek ve bu yaptıklarının hesabını soracaklarını söyleyerek alandan “Kouachi kardeşler onurumuzdur” “Cumhuriyet Gazetesi hesap verecek”, “Burası Türkiye, Fransa değil” sloganlarıyla gazete önünden ayrıldı.

İlerleyen Saatlerde Protestoyla İlgili Videoyu Sitemizden İzleyebilirsiniz

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: