BELÇİKA’DA ÇATIŞMALAR DEVAM EDİYOR

BELÇİKA’DA ÇATIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Brüksel şehrine bağlı Anderlecht kasabasında ki bir baskında patlayıcı madde bulunduktan sonra, ülke genelinde terör alarmı 3. dereceden 4. dereceye yükseltildiği bildiriliyor. Polisin açıklaması, önümüzde ki günlerde büyük ve kanlı bir eylemin planladığı yönünde.

3 Müslüman’ın yargısız infaz sonucu şehid edildiği Verviers kasabasında şuan silahlı bir şüpheli daha aranıyor ve baksa evlerde baskınlar düzenleniyor. Fakat bu şahsin yalnız olmadığı ve bu yüzden geniş çaplı operasyonların devam edeceği haberleri ulaşıyor.

Paralel olarak Almanya’da bugün başlatılan baskınlarda Wolfsburg şehrinde Terörist şüphesiyle 26 yasında bir Tunus asilli Alman Vatandaşı tutuklandı. Federal Başsavcının iddianamesinde şüphelinin “İslâm Devleti” ile bağlantı kurduğu geçiyor.

Daha önce Genel Yayın Yönetmenimiz Sn. Ali Osman Zor‘un Alman Der Spiegel ve Hollanda Nos TV’ye verdiği röportajda dediği gibi “Bu savaş Hamburg’u, Londra’yı, hattâ Washington’u, Paris’i de vuracak bu savaş.”, ” Yani siz zannediyor musunuz, bizim şehirlerimiz yıkılırken sizin şehirleriniz sağlam kalacak?!. ” , “Sizin şehirleriniz de yıkılacak! ” “Aynı Londra’da, İspanya’da olduğu gibi…”

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

ADIMLAR Avrupa

Sn. Ali Osman Zor’un Alman Der Spiegel Dergisine Verdiği Röportajın Tam Metini

/adimlar-5-kasim-2014-bu-savas-parisi-de-vuracak/

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: