HESAPLAŞMA AVRUPAYA YAYILIYOR BELÇİKA SOKAKLARINDA ÇATIŞMA

HESAPLAŞMA AVRUPAYA YAYILIYOR BELÇİKA SOKAKLARINDA ÇATIŞMA

BELÇİKA SOKAKLARINDA ÇATIŞMA

Belcika’da 3 Müslümani daha sehid ettiler

Almanya sınırı olan Belçika’nın doğusunda ki Verviers kasabasında, Suriye’den dönen “cihatçılar” iddiası ile 3 Müslüman Belçika özel kuvvetleri tarafından yargııiz infaz edildi.

Ayrıca RTBF adlı Belçika’nın özel haber kanalı tarafından yapılan acıklamada bir çok kişinin tutuklandığı bildirildi. Kısa bir süre önce Suriye’den döndüğü iddia edilen kişileri katleden Belçika Polisi, kısa bir süre önce Ortadoğu’dan dönen tüm Müslümanların Güvenlik Güçleri tarafından takibe alındığını açıkladı.

Belçika’ya bağlı RTL Televizyonunun yaptığı bir haberde ise polislerden de ölü olabileceği açıklandı. Belçika küçük bir ülke olmasına rağmen yetkililerin açıklamasına göre Ortadoğu’da yaklaşık 180 Belçika vatandaşı savaşçının olduğu kamuoyu ile paylaşıldı. Çatışmaların hala devam ederken gelen bilgiler arasında Belçika da terör alarmı ikinci dereceye yükseltildi.

Belçika dan gelen çatışma haberleri tüm Avrupa’ya 2015 yılının hem içte hem dışta bir hesaplaşma yılının olduğunu ihtar etmeye devam ediyor.

Haberi yaptığımız sırada çatışmaların Belçika’nın bir çok şehrinde yayıldığını öğrendik. Gelişmeleri Avrupa muhabirlerimizden öğrendikçe size aktarmaya devam edeceğiz.

1

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d