FATİH CAMİİ’NDE GIYABİ CENAZE NAMAZI: ŞEHÂDETLERİNE ŞÂHİDİZ!

FATİH CAMİİ’NDE GIYABİ CENAZE NAMAZI: ŞEHÂDETLERİNE ŞÂHİDİZ!

CccccDDDDM HABER SABLON

Fransa’da Charlie Hebdo saldırısını gerçekleştiren Kouachi kardeşler için Fatih Camii’nde cuma namazı sonrası toplanan grup, gıyabi cenaze namazı kıldı.

Cuma namazının ardından Fatih Cami’nin avlusunda, aralarında gönüldaşlarımızın da bulunduğu kalabalık bir grup, üzerinde İslâm Mücahidi Usame Bin Ladin ve Kouachi kardeşlerin fotoğraflarının yer aldığı pankart açtı. Toplulukta ayrıca “Tehdit Ediyoruz Cesaretiniz Var mı?”, “Hepimiz Cherif Kouachiyiz”, “Hepimiz Said Kouachiyiz” yazılı dövizler de açtı.

Topluluk daha sonra gıyabi cenaze namazı kılarak Kuaşi Kardeşlerin şehîd oluşlarına şehâdet getirdiler. Bunun için kılınan cenaze namazında verilen şahidlik beyanlarının ardından “Ensar Kardeşliği Platformu” imzası altında bir de açıklama okundu.

Başta yabancı basın kuruluşları olmak üzere yoğun medya ilgisi içersinde gerçekleşen eylem sırasında okunan açıklamada şu ifâdelere yer verildi.

“Fransa’daki yapılan baskınlar iyi değildir ama, Hz. Muhammed’e küfür eden bu kafirler dağıldıktan sonra Fransa Cumhurbaşkanı şöyle söylüyor aynen; ‘Bu dergi ölmedi tekrar basılacaktır, ölmeyecektir’ Neden siz Müslümanlara küfür eden bu kafirleri bu dergiyi kınamıyorsunuz? Evet size saldırı oldu. 10 kişi öldü. Siz peygamberimize yapılan hakareti bir kelime dahi ağzınıza almadınız. İşte gün geldi Allahü Teala 2-3 kişi eliyle o kafirlere azap etti. Ve rezil etti. Bugün batı medyası ve bütün kafirler bilsin ki, Müslümanlar eninde sonunda intikamı alacaktır. Bundan sonra hangi kafir olursa olsun, Müslümanlar intikamını en şiddetli bir şekilde alacaktır”

 

PROVOKATÖR CEZALANDIRILDI

Topluluğun basın açıklamasının ardından yürüyüşe geçme hamlesi karşısında polisle yaşanan gerginlik sırasında kararlı kalabalığı “yatıştırmaya” çalışan provokatör bir şahıs, topluluk tarafından hemen orada cezalandırıldı.

6

7

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: