AKINCILARDAN İŞKENCECİLERE PUSU

AKINCILARDAN İŞKENCECİLERE PUSU

Erbain / Akıncılar, 82 mm havan toplarıyla “Erbain” caddesinde bölücü milislerin çalıştığı polis merkezini vurdu. Saldırı sonucu 4 işbirlikçi öldü ve diğerleri ağır yara aldı.

El-Enbar / Katil Şiî milislerin savaş uçakları “Zenkure” bölgesini bombaladı. Bombardıman sonucu ev sakinlerinden 2 kişi şehit oldu ve 7 kişi ise yaralandı.

Diyala / Devrimciler, “El-Âli” ve “Eş-Şekrak” bölgelerinde bölücü milisleri gurubundan 9 kişiyi sniper kurşunuyla öldürdü.

Diyala / Akıncılar, “El-Vecihiyye” kavşağında Safevi milislerin konvoyuna patlayıcı düzenekleriyle saldırı gerçekleştirdi. Saldırı sonucu içindeki unsurlarıyla birlikte bir toplu taşıma aracını imha edildi.

Diyala / Irak Milli Devrimcileri, “El’bu-Rîşe” ve “El’bu-Celîb” bölgelerinde bölücü milislerle şiddetli çatışma içerisine girdi. Çatışma sonucu devrimciler, içindeki unsurlarıyla birlikte 2 Hammer aracını imha etti.

Ebu-Garip / Mücahitler, “Zeydan” bölgesinde 3 milis unsurunu Sniper kurşunuyla öldürdü.

Bağdat / Fedaîler, “Tarimiyye” bölgesindeki sivillere baskın düzenlemek ve tutuklamak üzere yola çıkan, içlerinde işbirlikçi kukla hükümetin câni milislerinin olduğu konvoya patlayıcılarla saldırdı. Eylem sonucu 4 işkenceci öldürüldü ve aralarında Hammerlarında bulunduğu konvoydaki araçlar imha edildi.

Kaynak: http://www.dhiqar.net

Tercüme: M. İbrahim Musluoğlu -Adımlar Haber-

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: