ALMANYA’DA İBDA-C OPERASYONU: SİZ TÜRKLER, “ALMANYAYI TEDİRGİN EDİYORSUNUZ”

ALMANYA’DA İBDA-C OPERASYONU: SİZ TÜRKLER, “ALMANYAYI TEDİRGİN EDİYORSUNUZ”

Alman Özel Harekat ve istihbarat birimlerinin Düsseldorf’ta dün gece düzenledikleri operasyon sonucunda ADIMLAR Almanya Bürosu‘ndan gönüldaşımız Aytekin KURDOĞLU‘nun, eşinin ve çocuklarının gözaltına alınmaları hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Gönüldaşımız ve ailesinin “İBDA-C’den eylem hazırlığında oldukları” yönünde yapılan bir ihbarla gözaltına alındıkları bildirildi.

Özellikle İBDA-C tarafından Almanya genelinde düzenlenen karnavalların hedef alınacağı iddiasıyla yapılan operasyonun, bu yöndeki bir konuşmaya şahid olan bir Alman’ın ihbarıyla gerçekleştiği, Alman polisinin, bu ihbardan yola çıkarak gönüldaşımız ve ailesini gözaltında tuttukları Almanya büromuz tarafından ifâde edildi.

Ayrıca, gönüldaşımızın evinde yapılan aramalarda yasadışı bir unsura rastlanamadığı da edinilen bir diğer bilgi.

ADIMLAR Avrupa Cephesi’nden Aytekin Kurdoğlu ve ailesinin gözaltında tutulması ile ilgili Alman makamlarının son açıklaması ise şu şekilde:

İBDA-C örgütü etrafında yürütülen bir soruşturma dolayısıyla bu kişiler hakkında “toplumu tedirgin etmeye yönelik faaliyetler”den dolayı soruşturma başlatıldı ve bu çerçevede gözaltında tutuluyorlar.

Yıllarca İslâm’a hakaret etmesine ve hakkında onbinlerce hukuki başvuru yapılmasına karşın hepsi sonuçsuz kalan ve hiçbir engelleme görmeden hakaretlerine devam eden Charlie Hebdo’ya, Kuaşi Kardeşlerin düzenledikleri saldırının ardından korku ve panik içinde Avrupa’da yaşayan müslümanların evlerine operasyonlar düzenleyen, sorgusuz suâlsiz gözaltına alan Batılı devletler, bir çok müslümanı da bu operasyonlar sırasında katletmişti.

 

ADIMLAR Dergisi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: