VE GÖNÜLDAŞLARIMIZ SERBEST!

VE GÖNÜLDAŞLARIMIZ SERBEST!

Dün gece evlerine düzenlenen baskınla gözaltına alınan gönüldaşımız Aytekin Kurdoğlu ve ailesinin alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Gönüldaşlarımıza sorguları sırasında “Mirzabeyoğlu’nu ne kadar tanıyorsunuz?”, “Mirzabeyoğlu’nun kitaplarını okuyor musunuz?”, “Adımlar Dergisi ile ilgili tüm bildiklerinizi anlatın!”, “Türkiye’deki İBDA-C ile görüşüyor musunuz?” gibi soruların sorulduğu ve Kumandan Mirzabeyoğlu ile ilgili detaylı çalıştıklarını gösteren verilerle gönüldaşlarımızı soru yağmuruna tuttukları bildirildi.

Alınan ifadelerin ardından ailece gözaltına alınan gönüldaşlarımız serbest bırakıldı.

 

ALMANYA’DA HUKUK RAYINDAN ÇIKTI

ADIMLAR Avrupa Cephesi’nden Aytekin Kurdoğlu ve ailesinin bir “kulak misafiri”nin beyanı gerekçesiyle evlerine baskın düzenlenip gözaltına alınmalarının ardından bir diğer hukuk cinayeti de, tam da bugün ADIMLAR Avrupa Cephesinden bir diğer gönüldaşımız Mustafa Fişengçi’ye Alman Savcılığından gelen tebligatla ortaya çıktı.

Kumandanımızın esaretten kurtuluşunun ertesi günü, 24 Temmuz 2014′de, İsrail’in Filistin’deki katliamları sonucu Yahudiye büyüyen tepkiye karşı Almanya’nın Düsseldorf şehrinin merkezinde gerçekleştirilen “İsrail’e Destek” toplantısını basarak Yahudileri ürküten gönüldaşlarımızdan Mustafa Fişengçi, Nihan Öztürk ve Aytekin Kurdoğlu’na soruşturma açıldığını ve Nihan Öztürk dışında gönüldaşlarımızın ifâdesi alınmadan yürütülen bu soruşturmanın sonlandırıldığını ifâde eden tebligat Mustafa Fişengçi ile birlikte Nihan Öztürk’e ulaştı bugün ulaştı.

Alman hukuk anlayışında rastlanmayan bir biçimde hukuk gözetilmeden açılan soruşturmanın gerekçesi ise “Yahudilere Hakaret”.

Düsseldorf meydanında Siyonist Yahudilere meydan okuyan gönüldaşlarımız gözaltına alınmış ve kimlik bilgilerinin alınmasının ardından serbest bırakılmışlardı.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: