ADIMLAR ORTAÖĞRETİM TEŞKİLÂTI İLE UYANIŞ VE KIYAM ÜSKÜDAR’DAYDI

ADIMLAR ORTAÖĞRETİM TEŞKİLÂTI İLE UYANIŞ VE KIYAM ÜSKÜDAR’DAYDI

 

İki hafta önce Eyüp Sultan Camiînde sabah namazının ardından başlattıkları kampanya kapsamında imza toplayan gönüldaşlarımız, bugün, 28 Şubat’ın yıldönümünde sabah namazında Üsküdar-Mihrimah Sultan Camiînde toplandı.

Allah Resûlü’ne yapılan hakaretlere karşı Anadolu’nun birçok bölgesinde çeşitli protestolar gerçekleştiren ve sosyal paylaşım sitelerinde Uyanış ve Kıyam adı altında örgütlenen gönüldaşlarımız ile ADIMLAR Dergisi Ortaöğretim Teşkilâtı’nın düzenlediği “Peygamber Efendimiz (S.A.V.) İçin Bir İmza da Sen At!” kampanyası kapsamında cemaatten imzalar toplandı.

Önceki eylemlerinden farklı olarak 28 Şubat’ın yıldönümü dolayısıyla Mihrimah Sultan Camiî avlusunda okunan basın açıklamasında o dönem İslâm’ın izzetini taşıyan İBDA akıncılarının hayatlarını Allah ve Resûlü’ne adamaları hatırlatılarak, hukuksuz bir biçimde 20 yılı aşkındır tutuklu bulunan müslümanların serbest bırakılmaları gerektiği vurgulandı.

Gönüldaşlarımız, basın açıklamasının okunması sırasında zindanda mahpus olan her Akıncı’nın adı anıldığında tek tek “burada!” diye selâmladılar. ADIMLAR Ortaöğretim Teşkilâtı’na mensup başta Fikirtepe olmak üzere Esatpaşa, Ünalan ve Fetih Mahallesi’nden gelen gençler, hazırladıkları pankartla, söz konusu İBDA Akıncısı ağabeylerini istediklerini tekrarladılar.

Düzenlenen program sırasında imza toplamaya devam eden gönüldaşlar, okunan basın açıklaması ve atılan sloganların ardından eylemi sonlandırdılar.

Gönüldaşlarımızın okudukları basın açıklaması ise şöyle:

 

ALLAH VE RESÛLÜ’NE HAKARET CEZALANDIRILMALI

İBDA AKINCILARI SERBEST BIRAKILMALIDIR

 

Allah Resûlü’ne hakaret eden yayınlar Hıristiyan-Yahudi Batı dünyasında sistemli bir biçimde sürdürülürken, benzer yayınlara Müslüman Anadolu topraklarında izin verilmesini reddediyoruz!

Allah’a ve Resûlü’ne saldıran internet sayfalarına ânında müdahale edilmesini ve bu sayfaların güdücülerinin teşhir edilerek cezalandırılmalarını sorumluluk sahiplerinden bekliyoruz.

Başta Facebook ve Twitter olmak üzere, sosyal paylaşım sitelerinde Allah’a ve Resûlü’ne hakaret içerikli sayfalar hakkındaki girişimlerimiz söz konusu internet sayfaları tarafından görmezden gelinerek akim bırakılmaktadır. Hatta, söz konusu sayfaların kapatılması için açtığımız kendi sayfalarımız kapatılmaktadır. Bu noktada, legal plâtformda sorumluluk sahibi olan Hükümetin ilgili birimlerinin gereğini yapmaları kendileri için elzemdir. Allah ve Resûlü’ne hakaret ederek yapılan “müslüman mahallesinde salyangoz satma” girişimleri bir özgürlük alanı değil, insanımızın kutsallarına saldırı girişimi olarak kabul edilmeli ve karşılığını bu dünyada hemen almalıdır.

Bu çerçevede yapılacak her türlü girişimin yanında olduğumuzu ve gereken her türlü desteği verebileceğimizi de buradan deklere etmiş oluyoruz.

Siyasi veya şahsi karizmaları kurtarmak uğruna internet sayfalarına müdahale etmekte atik davrananlar, söz konusu Allah ve Resûlü’ne saldırı olduğunda tembelleşiyorlar…

Böyle davranmayın!

Allah ve Resûlü’ne hayatını adayanlardan örnek alın.

İşte yıldönümünde bulunduğumuz 28 Şubat döneminin yiğit akıncıları…

Ahlâkıyla ahlâklanmaya çalıştıkları Salih Mirzabeyoğlu önderliğinde İslâm Mücâdelesini vermiş kahramanlar:

Ethem Köylü… Cihad Özbolat… İsmail Uysal… Burak Çileli… Cemil Şahin, Ali Acar, Burhaneddin Yılmaz, Zeynel Âbidin Danalıoğlu, Selim Aydın, Emin Koçhan, Yavuz Arslan, Emrullah Arslan, Abdusselâm Tutal, Yılmaz Dalyan, Yusuf Taştan, Yakup Köse, Mustafa Tanrıkulu, Said Deliktaş, Murat Küçük ve Ayhan Sönmez bütün İBDA Akıncıları ile birlikte, sayısı 500’ü bulan 28 Şubat Mahkûmu müslümanlar…

Bizler, 28 Şubat döneminde zindanlara alınmış ve 20 yılı aşkın bir süredir zindanlarda tutulan ağabeylerimizi istiyoruz!

Onlar ki, mahkumiyet gerekçesi olan dosyalarını hangi hukukçuya götürürseniz götürün, bu kararların hukukla hiçbir alâkasının olmadığını söyleyeceklerdir… İstisnasız bütün cezaların karar kısmında “kanaaten cezalandırılmalarına” biçiminde hüküm verilen bu insanlar, sırf müslüman oldukları için cezlandırılmışlardır.

Allah ve Resûlü yolunda davalarına ömürlerini adamış gerçek kahramanlar olarak gördüğümüz gönüldaş ağabeylerimizi istiyoruz!

Hem Allah ve Resûlüne düşmanlık gösterenler ve hem de Akıncı ağabeylerimize zulmedenler karşısında Sorumluluk Makâmı gerekeni yapmazsa, kamuoyu vicdanı ve ahlâkı, gerekeni gerektiği zamanda, gerektiği biçimlerde yapacaktır.

Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Uyanış ve Kıyam Plâtformu

Adımlar Ortaöğretim Teşkilâtı

01020304050607080910

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: