ÖCALAN: “100 BİN MİLİTAN HAZIRLAYIN!”

ÖCALAN: “100 BİN MİLİTAN HAZIRLAYIN!”

Kandil’e gönderilen talimat mektubu ile yakalanan PKK militanının üzerinden çıkan mektubuyla Öcalan’ın süreci nasıl yönettiği ve yönlendirdiğini görülmektedir.

Talimat mektubunda Jandarmanın hükümete bağlanarak etkisinin kırılması ve bölgede teröristlerin güvenliği için demokratik güvenlik adı altında kendi güvenlik teşkilatlarının oluşturulması Öcalan’ın dikkat çeken sözlerinden.

Öcalan, “AKP seçimler için, ben ise bölgede daha fazla alan hâkimiyeti kazanmak için süreci uzatıyorum” diyerek, “özerk Kürdistan için çatışmaya hazır 100 bin militan hazırlayın!” talimatını veriyor!

Güneydoğu’da bulunan dernek, vakıf, özel okul, dershane gibi sivil toplum kuruluşlarına karşı AKP hükümetinin yürüttüğü operasyonlara destek verilmesini isteyerek, kendilerinin bölgede tek söz sahibi olması gerekliliğinin, muhalefeti AKP hükümeti ile birlikte pasifize etmek gerektiğinin üzerinde duruyor.

Mektupta “Bebek katili Apo” olarak anılırken Hükümetin desteği ve hükümet medyasının çabasıyla artık “Barışın teminatı Öcalan” noktasına gelinmesinin yürütülen siyasi mücadelesinin zaferi olarak görmekte.

Suriye, Irak, İran ve Türkiye’de bulunan etnik Kürtçülerin birleşerek entegre olmalarını ve sınır güvenliğinin azaltılarak kaldırılmasını PKK’lılara emrediyor.

Mektup öz itibari ile çekilme değil, tam tersine çatışmaya hazırlanma talimatları içermekte.

Görülüyor ki, dört devleti kapsayacak şekilde kurulacak etnik Kürtçü bir devletin, ABD’nin kontrolünde yıllardır yürüttükleri plânlarının bugünkü inşâ aşamasında Türk’e, Arab’a ve birçok etnik kökenliye hayat hakkı tanımadan yapılacak katliamların arifesindeyiz.

AKP hükümeti ile birlikte hareket eden Öcalan, arkalarına aldıkları Emperyalist güç ABD ve AB ile birlikte önce Irak’ı parçaladılar. Daha sonra Suriye’yi iç savaşa sürüklediler. Libya’da da aynı senaryoyu sahneleyerek “Libya” diye bir ülke bırakmadılar.

Irak’ın yıllardır süren direnişini kıramayan ABD ve destekçileri AKP hükümeti ile Öcalan, Emperyalist güçlerin önderliğinde yeni bir işgal savaşına girmeye hazırlanmaktadır.

Eskişehir başta olmak üzere Balıkesir ve Amasya Merzifon hava üslerinden gelen 25 savaş uçağı Diyarbakır’da bulunan 8. Ana Jet Üssü’ne ulaştılar.

Irak’ta gerçek bir bağımsızlık savaşının arifesinde, Türk halkına karşı 100 bin silahlı etnik Kürtçüye hazırlanın emri verildiği bugün, herkes tarafını belli etmek zorundadır.

PKK ve diğer etnik Kürtçü hareketlerin özellikle son 12 yıldır şımartılarak komşu ülkelere saldırmasında onlara yardım eden AKP hükümeti, otobüslerle “Yabancı Terörist Savaşçılar”ı taşıyarak komşu ülkemizin halkını katletmesine yardımcı olmuştur.

Bunların yarın Türk halkından aman dilemeye hakkı yoktur.

Yaklaşan savaşta milyonlarca Türk vatanını, bayrağını ve dinini/imanını koruyacaktır.

Bu vatan evlâtlarına karşı silahlanma ve kalkışma hareketlerine sessiz kalanlar, şunu bilsinler ki, bugün güneydoğuda yakılmak istenen ateş, yarın Mersin, Adana ve diğer vatan topraklarını da saracaktır.

Buna izin vermeyeceğiz.

Vatanımızı/evimizi koruyacağız.

Silahlananlara karşı silahlanacağız!

Tufan ERSÖZ

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: