Amerika Panikte!

Amerika Panikte!

ABD’de 14 Ocak’ta boru bomba ile ilgili araştırmalar yaptığı sırada FBI ajanları tarafından yakalanan Christopher Cornell, canlı yayına bağlanarak, ‘Yakalanmasaydım silahımı alır, Obama’nın kafasına dayar ve tetiği çekerdim’ dedi.
Boru bombasının nasıl yapıldığını araştırdığı sırada FBI tarafından yakalanan Christopher Cornell, tutuklu bulunduğu cezaevinden bir televizyon programına bağlandı. ABD Kongre Binası’na saldırı düzenleyip meclis üyelerini öldürme planları yapmakla suçlanan 20 yaşındaki Cornell, “FBI ajanları tarafından yakalanmasaydım Kongre Binası ve İsrail Elçiliği’ne boru bombası yerleştirirdim” dedi.
Hürriyet’te yer alan habere göre, söz konusu planın IŞİD tarafından tertiplendiğini söyleyen Cornell, sözlerine şu açıklamalarla devam etti: “Ne yapardım? Silahımı alır, Obama’nın kafasına dayar ve tetiği çekerdim. Sonrasında kurşunları Senato ve Temsilciler Meclisi üyelerine boşaltırdım. Biz Müslümanlara savaş açan ve kanımızı döken ‘kâfir’lerle dolu İsrail Elçiliği ve başkaca binalara saldırırdım.”

BEYAZ SARAY’DA GÜRÜLTÜ!
ABD Başkanı Barack Obama ve ailesi, helikopterle Beyaz Saray’dan ayrılmaya hazırlanırken büyük bir gürültü duyuldu.
Reuters’ın haberine göre; söz konusu gürültünün ardından gizli servis ajanları, gazetecileri brifing odasına sokup kilitledi.
Biz üstteki haberi okurken, alttaki haber önümüze düşüverdi ki aklımıza, “Acaba o gürültü sakın boru bomba olmasın?” sorusu geliverdi.
Tabi Amerika bir yandan da kar fırtınalarıyla boğuşmak zorunda kalıyor.
Bizden Amerika’ya tavsiye, Musul’u filân bırak da kendi hâline bak. Amerikalılar, hükümetlerinin Müslümanlara yönelik saldırılarını durdurma noktasında adım atmadıkları sürece, Cornell gibi Akıncılar daha çok boru bomba peşine düşecekler ve istitastiki olarak şu bir gerçek ki, FBI’ın yakalamakta başarısız kalacağı birçok Cornell olacak.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: