PAPA’DAN ETNİK KÜRTÇÜLÜĞE DESTEK

PAPA’DAN ETNİK KÜRTÇÜLÜĞE DESTEK

Irak’ın emperyalist işbirlikçisi etnik Kürtçü yönetiminin Başbakanı Neçirvan Barzani, Papa Francis’le Vatikan’da bir araya geldi. Görüşmede Barzani, Papa’dan, kendilerine yardım etmesi talebinde bulundu.

Barzani ile Papa’nın Vatikan’da gerçekleşen ziyaretinde, Kürdistan ve Irak’ın genelindeki son durumu ele aldıkları kaydedildi.

Papa Francis “Kürdistan bölgesi, hükümeti ve halkına ayırım gözetmeden sığınmacılara yaptıkları yardımlar” nedeniyle teşekkür etti. Kürdistan yönetiminin ve Peşmerge güçlerinin terörizmle mücadelede çok önemli bir rol oynadığını iddia eden Papa, bölgedeki halkın da bu sayede korunduğunu ileri sürdü.

Vatanlarını emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı müdafaa eden mücahidler, Papa dahil bütün emperyalist mihraklar tarafından “terörist” diye damgalanıp, verdikleri mücadele karalanmaya çalışılırken, içimizde de aynı dili kullanarak, Kurtuluş Savaşı veren mücahidlere terörist diyenler emperyalizmin işbirlikçileridir ve efendileriyle beraber hesap vermekten kaçamayacaklar.

Papa’nın “terörist” diye yaftalamaya çalıştığı mücahidlere, Papa’nın ağzıyla “terörist” diyen Papa çocukları, efendileriniz bu topraklardan zillet içinde defolup gitmek zorunda kaldığında bakalım hangi deliğe saklanacaksınız?

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: