ETNİKÇİLİK İHANETTEN VAZGEÇ!

ETNİKÇİLİK İHANETTEN VAZGEÇ!

Doların aniden yükselmesi, piyasa dengelerinin alt üst olmasına sebep olmuştur. Dolar niye bu kadar yükseldi ve piyasalar neden bu kadar karıştı sorusu akla gelmektedir. Bu sorunun cevabını aramak için pek fazla ekonomist olmaya gerek yok. İktidar da siyasetçilere bakmamız yeterli.

Davutoğlu’nun aniden gerçekleştirdiği Newyork ziyaretinde  yabancı yatırımcıları Türkiye’ye davet etmesi krizin ne boyutta olduğunu gözler önüne sermektedir.

Yabancı yatırımcılar hızla yaklaşan kriz ve komşularımızda süren savaşların bizi de kapsamasını öngörerek yaşanacak  muhtemel bir İç Savaş’ta zarar görmemek için Türkiye’deki yatırımlarını zararına elden çıkarmaya başlamışlardır.

Perşembe günü Citibank adı ile  dünya genelinde bankacılık sektöründe çalışan Citigroup , Akbank’ta bulunan yüzde 10 hissesini 800 milyon dolar zararına satacağını ve ülkeden ayrılacağını duyurdu.

Bunlar bilinen ve açıklananlardan sadece biri. Panik halinde zarar ederek Türkiye’den kaçmaya başlayan Yabancı yatırımcı, yurdumuza yaklaşan iç savaşta tetikleyici bir rol üstlenmektedir.

Sonuçlarını düşünürsek işsiz kalan milyonlar, çöken ekonomi, isyanlar, adaletsiz gelir dağılımı Kürt şovenizminin her fırsatta bahaneler üreterek Batıyla ittifak içinde millete saldırması iç savaşın artık kapımıza  kadar geldiğinin göstergesidir.

Panik halinde Amerika’ya giden Davutoğlu, Musul’un işgaline destek vereceklerini açıkladı.

Türkmen şehirleri Kerkük ve Musul’un işgaline destek verecekmişiz.

Irak  işgalinde  Emperyalistlerle işbirliği yapan etnik Kürtçüler o yıllarda hatırlarsınız Kerkük’ü işgal etmiş   ve ilk yakıp yıktıkları yer Kerkük  tapu dairesi binası olmuştur.

Şimdi sıra Musul’da.

Dün etnik Kürtçülerin Amerika ile birlikte  Türkmenlere, Araplara saldırdıklarında susanların, bugün konuşmaya hakkı yoktur.

Türkmen şehirlerini hükümetin eliyle yakıp yıkacaklar, orada yaşayan Arap ve Türkmen kardeşlerimizi katledecekler bizlerde oturup seyredeceğiz.

Öylemi olacak sanıyorlar..

Kardeşlerimizi katledenlere, vatan topraklarını işgalciye satanlara, işbirlikçi hainlere karşı susmayacağız.

Silahlananlara karşı silahlanacağız.

Yurdumuzu,kardeşimizi,evimizi koruyacağız.

Müslüman Türk’ün yok olduğunu sananlar, yanıldıklarını anlayacaklar.

Çoğu gitti azı kaldı.

Selam olsun Şanlı Irak direnişine

Selam olsun Nakşi Ordusuna

Selam olsun İzzettin el Duri’ye

Selam olsun Şehid Saddam’ın Ordusuna

Tufan Ersöz

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: