ABD’NİN İSTEDİĞİ O LİSTEDE NE VARDI

ABD’NİN İSTEDİĞİ O LİSTEDE NE VARDI

OdaTv’nin aşağıda aynen aktaracağımız haberini, özellikle 2007’den bugüne yaşananların anlaşılabilmesi için dikkatlerinize sunuyoruz… Böylelikle ülkemizde yaşanan ve bugün farklı biçimlerde hâlen devam etmekte olan sürecin Batı açısından hedefleri daha iyi anlaşılmış olur.

 

ADIMLAR Dergisi

 

 

ABD’NİN İSTEDİĞİ O LİSTEDE NE VARDI

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a “suikast” iddiasıyla Genelkurmay’ın ‘Kozmik Oda’sına yapılan operasyonla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Aydınlık’ın haberine göre; eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı Pekin, “Operasyonda amaç seferberlik durumunda TSK’yla birlikte hareket edecek olan halk güçleri içindeki isimlerin listesine ulaşmaktı. Eğer ulaşılsaydı bu listeler ABD’ye gönderilecekti” dedi.

Arınç’a suikast iddiasının Kozmik Oda’ya girmek için bahan edildiğini belirten Pekin, “O günlerde TSK’nın itibarını zedeleme modası vardı. Ama asıl amaç Özel Kuvvetlere girmekti. Sauna ve Atabeyler operasyonu ile girmek istediler olmadı. Sonra Arınç’a suikast tezgahı yapıldı” diye konuştu.

ABD, KUVAYI MİLLİYE LİSTESİNİN PEŞİNDE

Pekin, ABD’nin peşinde olduğunu söylediği listelerle ilgili şu bilgileri verdi:

“Seferberlik Daire Başkanlığı’nın yeniden canlandırılması kararlaştırıldı. Bu çerçevede bu birim Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı daire haline getirildi. Bazı kritik illerde bu daireye bağlı birimler kuruldu. Ülkenin geleceğini tehdit eden bir savaş durumunda halkın örgütlenmesini sağlayacak lider kişiler tespit edilerek gerekli hazırlıklar yapıldı. Bunların listeleri oluşturularak kozmik odada bölge etütleriyle beraber saklandı. Amaç büyük bir gücün saldırısı durumunda halkın direnmesini sağlamaktı. Bir anlamda Türkiye’nin Kuvayı Milliyesi oluşturuldu. Buraya girip bu isimleri ele geçirmeyi amaçladılar.”

Pekin bahsettiği listeyi ABD’nin ele geçirmek istediğini ifade ederek “Bu isimleri ABD’ye vereceklerdi” açıklamasında bulundu.

Odatv.com

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: