AKP’DEN ABD İNSANSIZ UÇAKLARINA İZİN!

AKP’DEN ABD İNSANSIZ UÇAKLARINA İZİN!

Gazeteci Metehan Demir’in haberine göre AKP Hükümeti, ABD’nin Musul’a düzenlemeyi planladığı askeri işgal harekatı çerçevesinde, İncirlik ABD Askeri Üssü için insansız uçak kullanımına onay verdi. Geçtiğimiz Pazartesi günü mutabakat sağlanan anlaşma neticesinde, ABD insansız uçakları İncirlik üssünden kalkarak Irak’a girebilecek.

AKP Hükümeti ve ABD arasındaki bu anlaşmayla birlikte, ABD insansız uçaklarının Türkiye’ye nakli başlamış durumda. Predator ismiyle de tanınan insansız uçaklar, üzerilerinde çok çeşitli bombalar taşıyabiliyorlar ve gerektiğinde birer savaş uçağı olarak kullanılabiliyorlar.

Daha önce de bu konuda Obama’nın ulusal güvenlik danışmanlarından Susan Rice, Türkiye’nin insansız uçaklara izin verdiğini söylemişti ama AKP Hükümeti bu açıklamayı yalanlayarak, uçuşların sadece eğitim amaçlı olacağını duyurmuştu.

Bu son gelişme, AKP Hükümeti’nin “söylem başka eylem başka” politik tutumuna net bir örnek teşkil ediyor. İlerleyen günlerde AKP Hükümeti ile ABD Hükümeti arasında, Irak’a saldırı noktasındaki diğer anlaşmaların da kamuoyuna yansıması bekleniyor.

ADIMLAR HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: