İSTİŞARELERİMİZ SÜRÜYOR

İSTİŞARELERİMİZ SÜRÜYOR

Savaşın İçinde Türkiye” başlığı etrafında geçtiğimiz hafta gerçekleşen toplantının devamı niteliğinde gerçekleşen sohbette Genel Yayın Yönetmenimiz Sayın Ali Osman Zor’un çizdiği çerçeve etrafında “ne yapmalı?” sorusunun cevabı arandı.

Bu çerçevede yapılması gereken ile ilgili katılımcılar düşüncelerini beyan ettiler…

Batı’nın bölgemizdeki işbirlikçileri ile topyakûn bir biçimde Irak Milli Direnişi’ne saldırmasının Anadolu insanı tarafından nasıl karşılandığı etrafında gözlemlerin aktarıldığı konuşmaların ardından Ali Osman Zor tekrar söz aldı. Zor, Şiî Şövenizmi ile Etnik Kürtçülüğün başta medya ve siyasi partiler olmak üzere bütün “köşe başlarını tutmuş” bir biçimde Ehl-i Sünnet Türk’ü yönlendirerek etkisizleştirdiğini ve “seyirci” konumunda nötrleştirdiğini dile getirdi.

Yapılması gerekenin başın başında bu “seyirci” tavrı(!)ndan çıkmak olduğunu ifâde eden Ali Osman Zor, bu çerçevede İBDA Mimarı ile ona muhatablık iddiasında olanların konumuna dair düşüncelerini paylaştı… Gün boyunca bir sirkülasyon hâlinde yoğun bir katılımın yaşandığı istişare toplantısı plânlandığı biçimde 2 saat sürdürüldükten sonra namaza geçildi. Cemaatle kılınan namazın ardından toplantımız, salonumuzun mescid bölümünde sohbet ağırlıklı olarak sürdürüldü.

Bu haftaki istişare toplantımıza gelen katılımcılar arasında Sakarya’dan gönüldaşlarımız yanında Eskişehir Üniversitesi’nde eğitimini sürdüren, aynı zamanda İnca News haber sitesinin editörlüğünü de yürüten Musab Dönertaş da vardı.

Bu verimli toplantının video görüntülü kaydını yayınlayacağız.

ADIMLAR Dergisi

SAMSUNG CSCUntitled-1Untitled-10IMG_4653SAMSUNG CSC45IMG_4626IMG_4634Untitled-2Untitled-6Untitled-7Untitled-8Untitled-9

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: