TIKRİT ZAFERİ’NİN İLK HABERLERİ

TIKRİT ZAFERİ’NİN İLK HABERLERİ

Tıkrit’i Müslüman mücahidlerin elinden almak için saldırıya geçen Yahudi-Haçlı emperyalizminin işbirlikçileri büyük bir bozgun yaşıyorlar.

Şiî şövenist İran’ın güneyden ve Etnik Kürtçü Peşmergenin ise Kuzeyden saldırdığı Tıkrit’te Ehl-i Sünnet Arab’ın verdiği karşılık öylesine kuvvetli ki, Şîi ve Kürtçü saldırganlar yaşadıkları bozgunu nasıl perdeleyeceklerini bilemiyorlar.

Bozgun o kadar aleni ki, biraz önce, mevcut düzenin medyası NTV’den, işbirlikçi hainlerin bozgun haberi verilmek zorunda kalındı. İşbirlikçilerin Tıkrit’e saldırısının başladığından bu yana günde asgari 60 ceset hastaneye getirilmiş. Çok büyük bir bozgun ve çok büyük insan kaybı yaşanıyor ve daha fazla saldıramaz hâle gelmişler.

Amerika’dan yardım dileniyorlar ki, Amerika bombalasın da onlar da “zafer” kazanmış olacaklar.

İran, “girmek isteseydik girerdik ama şu şu sebeplerden dolayı girmedik!” diyerek, mağlubiyete kılıf bulmaya çalışıyor.

Başta, Irak Milli Güçlerinden Nakşi Ordusu ve Sünni Aşiretler Birliği olmak üzere, vatanları için savaşan bütün mücahidlerin bu şanlı zaferini büyük bir heyecanla selâmlıyoruz!

Irak’ın kahraman yiğit evlatları, vatanlarını işgalci ve işbirlikçilerine teslim etmeyeceklerini bir kez daha gösterdiler ve bir kez daha dünya anti-emperyalist mücadele tarihine şanlı bir sayfa daha eklediler; dün Felluce, bugün Tıkrit!

Irak’a 1991’de başlayan emperyalist saldırı karşısında, ırak milli kuvvetleri çeyrek asırdır emperyalistlere ve onların işbirlikçilerine karşı kahramanca bir mücadele veriyorlar.

2003 saldırısı ve akabinde Sadam Hüseyin’in şehid edilmesi ardından Irak’ta zafer ilân eden emperyalizm ve yerli işbirlikçileri, artık Irak pastasından kimin ne pay alacağı, Irak’ın paylaşımının yapılacağı masada kimlerin sandalye sahibi olacağını konuşmaya başlamışlardı ki geçtiğimiz sene içinde Musul’un Irak Millî Kuvvetleri tarafından işbirlikçilerin elinden kurtarılması ile emperyalizmin Irak’ta ilân etiği zaferin sahte olduğu ortaya çıkmış oldu. Irak Milli Kuvvetleri, Musul’u fethiyle paralel olarak bir taraftan Barzanî, diğer taraftan PKK’nın kolu PYD ve diğer yandan da Bağdat’taki kukla hükümet görüntüsündeki işbirlikçi yapılanmaları hedef aldı ki emperyalizmin bütün hesaplarını alt üst ettiler.

Buna karşı Amerika’nın liderliğindeki altmıştan fazla ülke ile kurulan koalisyonla Irak Millî Kuvvetlerine karşı saldırı hazırlıkları başlatıldı. Bunun ilk ayağını da Ayn-el Arap’ın işbirlikçi PYD’den temizlenerek İslâm Devleti’nin kontrolüne geçmesine mani olmak için, AKP’nin de içinde yer aldığı Haçlı koalisyon güçlerince Ayn-el Arap’taki hain yapılanmanın desteklenmesi oldu.

Buna paralel olarak, Amerika, Musul’un yeniden işbirlikçi Iraklı hainlere iade edilebilmesi için karşı saldırı hazırlığı içinde olduklarını da beyan etti ki, AKP iktidarının şahsında Türkiye olarak bu hainlere iki uçak dolusu yardım malzemesi gönderilmesi zilletini de yaşamış olduk.

Tıkrit saldırısı, Musul’da düşünülen asıl saldırı için bir ön hazırlık ve güç gösterisi olacaktı. Güya birkaç gün içinde Tıkrit’in hürriyetine son verip yeniden emperyalizmin kontrolüne vereceklerdi. Ama Irak Millî kuvvetleri buna müsaade etmedi ve aralarında AKP iktidarının şahsında olduğu altmış iki ülkenin birlik olup saldırıyor olmasına karşı kahramanca karşı koyup bütün o işbirlikçi hainlerin de gerçek yüzlerini deşifre ettiler ediyorlar: Gerçek anti-emperyalizm, gerçek yiğitlik, işte böyle, lafla değil icraatla ortaya konur ve kan ve can pahası cephede gösterilir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: