NAKŞİBENDİ BAAS’TAN ADIMLAR’A SELAM!

NAKŞİBENDİ BAAS’TAN ADIMLAR’A SELAM!

Bizlerin Irak direnişi ile olan irtibatı eskidir.

1991 senesinde, Amerika ve yanındaki işbirlikçileri Irak’a saldırmak için hazırlık yaptığı esnada, İbdacılar meydanlara dökülmüş ve “Saddam sen oradan, biz buradan!” pankartı altında Irak direnişine olan desteklerini haykırmışlardı. Bu haykırışın neticesi olarak Özal haini ve emperyalist efendilerinin Irak’a dair bütün hesapları bozulmuş ve bu süreçte Irak Baas Partisi ile İbda arasında anti-emperyalist direniş cephesinde bir yakınlaşma olmuştu. Bu yakınlaşmanın neticesi olarak, o zaman çıkmakta olan Taraf dergisi adına Kâzım Albayrak Irak’a gitmiş ve İzzet İbrahim El Duri ile görüşmüştü.

Bu gün Irak’ta direniş yeniden taarruza geçmiş, İran, Şiî şovenizmi ile Irak’taki işbirlikçi Şiî yönetime destek olurken, buna karşı geçtiğimiz Cuma günü İran’ın İstanbul Başkonsolosluğu önünde bir protesto gösterisi tertib edilmişti. https://www.facebook.com/adimlardergi/photos/a.558157234305650.1073741828.558147194306654/741374245983947/?type=1

Bu gösteri ile hem tarihimize sahip çıkarken, hem de dünden bu güne çizgimizin değişmeyip, işbirlikçiliği reddettiğimizi, emperyalizme karşı Irak direnişinin yanında yer almaya devam ettiğimizi bir kez daha ortaya koymuş olduk. Bu gösteri, Irak’ın işgalini hedef alan emperyalist saldırganlığın koalisyon adı altındaki bütün işbirlikçilerine de bir tavır keyfiyetini de haizdir.

Bu gösteri Arap medyasında yankı bulduğu gibi, Irak direnişinin liderliğini yapan Baas ve Baasın lideri İbrahim El Duri tarafından teşekkürle karşılanıp, selâmlarını ilettiler. Bu gün, Baas, artık Nakşibendi Erkekler Ordusu adı altında faaliyetlerini yürütüyor. Nakşibendî Baas’tan dergimize hitaben gönderilen mesajda şunlar ifade ediliyor:

“Gösterdiğiniz vefa ve sevgiden ötürü orada bulunan başta Mesut Bey ve herkese, Adımlar Dergisi’ne;

Sürekli sayısız ülkelerin hava saldırılarına maruz kalan Irak halkını ve değerli komutan İzzet İbrahim El Duri’nin komutasındaki binlerce savaşan kardeşlerinizi unutmayan Türkiye’deki bütün kardeşlerimize teşekkürü bir borç biliriz!

Yüce Allah kalplerimizi sevgi ile birleştirsin!”

Biz de Adımlar olarak bu duaya “AMİN!” diyerek canı gönülden iştirak ediyoruz.

ADIMLAR DERGİSİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: