“Tunus’ta İşbirlikçilere Saldırı – Hedef Parlamento”

“Tunus’ta İşbirlikçilere Saldırı – Hedef Parlamento”

Batı Dünyası tarafından Demokrasi adına Arap Baharının model ülkesi olarak lanse edilen Tunus bugün Başkenti Tunus da işbirlikçilere karşı gerçekleştirilen bir saldırıyla sarsıldı.

Saldırının asıl gayesinin “Bardo” adlı turistik bir Müzenin çatısından Tunus Parlamentosunu ve Parlamentoda açık oturumda bulunan Milletvekilleri hedef almak olduğu anlaşıldı.

Kalaşnikoflarla parlamento binasına ateş açan iki kişi Tunus özel kuvvetlerin yerlerini tespit etmesinin ardından Müzede bulunan yarısı İtalyan 200 Turistin rehin alma eylemini gerçekleştirmiş ve Özel kuvvetlerin beceriksiz operasyonu yüzünden aralarında Alman, Polonyalı, İtalyan ve İspanyalı bulunan 17 turistin ve saldırıyı gerçekleştirenler ile birlikte toplam 21 kişinin ölümüyle ve 24 turistin yaralanmasıyla sonuçlandı.

İslam Devletine yakın bir Twitter adresinden de yapılan haberlere göre, İD eylemi daha üstlenmemiş olsa da gözler İslam Devletine çevirmiş durumda.

Twitter’dan duyurulan haberde “Allah iki aslanı da cennetine kabul eylesin” deniyor.

Avrupa’nın gözde turistik destinasyonu olan Tunus’da gerçekleşen bu eylemden sonra iyice panikleşen Batı ve işbirlilçileri “İslam Devleti”nin tüm Arap dünyasına yayılmış olması korkusuyla ne yapacağını şaşırmış durumda.

Bu arada Avrupa çapında turistik tur operatörleri rezervasyon iptallerinin şokunu yaşıyor. Kapitalist dünyalarına yedikleri bu darbenin acısını aynı Mısır olaylarından ve 11 Eylül saldırısından sonra ki gibi yaşıyorlar.

Darısı diğer Arap ülkelerine..

ADIMLAR AVRUPA

8

7

5

4

6

3

2

1

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: