AKP’DE LAĞIM PATLADI

AKP’DE LAĞIM PATLADI

Bülent Arınç ile Erdoğan arasında başlayan polemiğe AKP içinden ve AKP’ye müzahir medya organlarından üçüncü kişilerin de iştirak etmesiyle birlikte ortalık gittikçe şenlenirken, biraz önce sona eren Bakanlar Kurulu akabinde Hükümet Sözcüsü kimliği ile basının önüne çıkarak soruları cevaplayan Arınç, özellikle AKP’nin Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’i, “kucağa oturmak”la suçladı.

Kendisini eleştirenlere karşı yaptığı konuşmaya, kendisinin andının hiçbir akçeli işe karışmadığını belirterek başlayan Arınç, sözü daha sonra Gökçek’in kendisi hakkındaki istifa etsin veya görevden alınsın şeklindeki ifadelerine getirerek, Gökçek’i akçeli işlere karışmak ve birilerinin kucağında hareket etmekle, haysiyetsizlik yapmakla suçlarken şu ifadeleri sarfetti: “Biz kimin nerede havlayacağını, hangi işler çevireceğini biz biliriz.”

Arınç, kendisinin, Gökçek’in hayal edip de gelemediği yerlere geldiğini ve Gökçek’in Belediye Başkanı olmasını hiçbir zaman istemediğini de vurguladı. Haysiyetsizlikle suçladığı Gökçek için Ankara’da kucağına oturduğu kişilere arsa dağıtmak şeklinde suçlamalar getiren Arınç, Gökçek’in, kendisine karşı yazısını delil olarak kullandığı Ahmet Hakan’ın haysiyetine sahip olmadığını da ifade eden Arınç şöyle konuştu:

“Bir yerlere yaranmak istiyor oğlunun milletvekilli adaylığını garantilemek istiyor. Bunlar bel altı işlerdir. Ahmet Hakan denen kişi benimle ailemle ilgili yazı yazmış onu delil olarak kabul ediyor. Son geldiği noktayı çok eleştirmiş bir insanım ama biliyorum ki sayın Hakan, Gökçek’ten çok daha haysiyetlidir, namusludur.”

AKP’de asıl açıklamaları 8 Haziran’da, yani seçimden sonra yapacağını da ilân etti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: