ŞEHÎDİMİZİN HAKKINI YEDİRTMEYECEĞİZ!

ŞEHÎDİMİZİN HAKKINI YEDİRTMEYECEĞİZ!

Dergimize düzenlenen saldırının ardından devam eden istişare toplantılarımızın ilki Şehidimiz Ünsal ZOR’un evinde gerçekleştirildi.

Toplantıya ADIMLAR Plâtformu Başkanı Ali Osman ZOR da katıldı…

Öğle namazlarının kılınmasıyla başlayan toplantı, akşam namazına kadar sürdü…

İlk olarak toplumda oluşturulan “his iptâli” durumunun konuşulduğu toplantıda, bunun sebebleri üzerine değerlendirmeler yapıldı… Şiî Şövenizmi ve Etnik Kürtçülük’ün 35 yıldır sürdürdüğü propaganda ile ruhları zehirlediğinin ifâde edildiği toplantıda, bu zehirlenmenin, tıpkı “sigara dumanının kişinin üzerine sinmesi gibi” fark edilmeden ve sinsice gerçekleştiğine vurgu yapıldı… Bu süreçte aynı şer güçlerinin “yavuz-hırsız” tavrına da dikkat çekildi.

Saldırıyı düzenleyenlerin kimler olabileceği konusunun da konuşulduğu toplantıda, Zor, “cebine 5000 dolar koyulunca, bu işi yapabilecek kişiler ‘Suriyeliler’ içinden rahatlıkla bulunabilir” dedi. Fakat faillerin Amerika ile işbirliği içindeki herhangi bir güç-yapı olabileceğini… Bunun, Esas Düşman Amerika ve işbirlikçileri ile onlara karşı mücâdele eden İBDA şeklindeki temel ayırımdan bakıldığında, asıl failin Amerika olarak karşımıza çıkacağı vurgulandı.

Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun “Şehidle Gelen…” başlığı altında kaleme aldığı Ölüm Odası -B Yedi- adlı eserindeki bölüm üzerine de değerlendirmeler yapan Ali Osman Zor, bunun, tüm tahminlerini de aşan bir “sürpriz” olduğunu, bu yazıdan sonra Kumandan’a karşı mahcûb olmamak gayretiyle hareket edeceğimizi, sorumluluğumuzun kat be kat arttığını vurguladı… Geriye bakmayacağımızı, yeni mekânımızla Adımlarımızı büyüteceğimizi vurgulayan Zor, Kumandan’ın söz konusu lütfunun ardından, içte ve dışta davranış tarzımızda değişikliklere gideceğimizin işaretlerini verdi. Şehîdimizin kanını istismar etmeye ve sermaye olarak kullanmaya dönük davranışlara kesinlikle izin verilmeyeceğini ihtar eden Başkanımız Ali Osman Zor; şehîdin kanını taşımanın zor olduğunu, onun vekilinin, sahibinin Allah olduğunu ve şehidin hakkını yedirmeyeceğini ifâde ederek buna uygun hareket tarzı içinde olunması gerektiğini tekrar tekrar ifâde etti… Bu çerçevede Yeni Şafak başta olmak üzere Hükümet yanlısı medyanın saldırgan tutumunun “içeriden” beslendiğinin çok açık olduğunu vurguladı.

Katılımcı gönüldaşlarımızın Zor’un sağlık durumundaki iyileşmeyi de müşahade ettikleri sohbet-istişare toplantısı, kılınan akşam namazının ardından sona erdi.

Almanya ve Maraş’tan gönüldaşlarımızın da canlı olarak takip edip taziyelerini sunduğu ve fikirlerini beyân ettikleri toplantımızın görüntülü kayıtlarını ilk fırsatta yayınlayacağız.

ADIMLAR Dergisi

 

istissare1 istissare2 istissare3 istissare4 istissare5

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: