“CANLARIN CANI”NA CANLARINI FEDÂ ETTİLER

“CANLARIN CANI”NA CANLARINI FEDÂ ETTİLER

Amerika’da, Allah Resulü ile ilgili olarak düzenlenen “karikatür sergisi”ne baskın düzenleyen iki mücahid, Amerikan polisiyle girdikleri çatışma sonucu şehid oldu.

ABD’nin Teksas eyaletinin Dallas kentinde, Amerikan Özgürlük Koruma İnisiyatifi (American Freedom Defense Initiative) adlı İslâm düşmanı bir çetenin düzenlediği Hz. Muhammed konulu “karikatür yarışması”nın gerçekleştirildiği salonun dışında silahlı çatışma yaşandı.

Yapılan açıklamaya göre, bir otomobille serginin yapıldığı salona gelen mücahidler, burada polisle çatışmaya girdiler. Çatışma neticesinde iki gönüldaşımız şehid olurken, bir polis de yaralandı.

İslâm karşıtı eylemlerle tanınan kuruluşun düzenlediği yarışmada birinciye 10 bin dolar verileceği açıklanmıştı. “Yarışma”da, İslâm düşmanı görüşleriyle bilinen Hollandalı politikacı Geert Wilders de bir konuşma yaptı.

AFP’ye e-postayla bir demeç veren Wilders, “Şoktayım. Yarım saat karikatürler, ifâde özgürlüğü hakkında konuştum ve binadan ayrıldım. Bu hepimizin özgürlüklerine yapılmış bir saldırıdır!” ifâdelerini kullandı.

Yine AFP’de yer alan bir habere göre; “terör örgütleri”nin internetteki aktivitelerini takip eden Site Institute, Twitter’da saldırıyı IŞİD’in (İslâm Devleti) üstlendiğini duyurdu. Site Institute, İngiliz IŞİD militanı Junaid Hussain olduğu belirtilen Abu Hüseyin El Britani‘nin attığı bir dizi tweet’te, “İki kardeşimiz, Teksas’taki Hz. Muhammed sergisine ateş açtı” yazdığını belirtti.

 

İSLÂM DÜŞMANI İLANLAR YAYINLAMIŞLARDI

Önünde saldırı gerçekleşen salonda, daha önce de provokatif eylemler gerçekleştiren İslâm düşmanı Amerikan Özgürlük Koruma İnisiyatifi adlı çete, Hz. Muhammed karikatürleri yarışması düzenliyordu.

Yarışmayı düzenleyen bu yapılanma daha önce de New York’ta Dünya Ticaret Merkezi yakınlarına İslâm merkezi açılmasına karşı kampanya yürütmüş, bu çerçevede İslâm karşıtı ilan yayınlamak için ABD genelinde billboardlar kiralamıştı.

Şehid gönüldaşlarımıza, Allah ve Resulü yolunda canlarını fedâ eden yiğitlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Allah ve Resulü yolunda akan tek bir damla kan boşa gitmez, gitmemiştir!

Şehidlere selâm olsun!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: