ÜNSAL ZOR’A SELAM OLSUN!

ÜNSAL ZOR’A SELAM OLSUN!

ADIMLAR Fikir, Kültür, Siyaset Platformu olarak, bu haftaki istişare toplantımızı Ünsal Zor’un şehâdetinin 40. Günü vesilesiyle Beylikdüzü’nde toplandık.

Öğle saatlerinde başlayan sağanak yağmura karşın toplantıya iştirak edebilen gönüldaşlarımız şehidimiz için Kur’ân tilâveti gerçekleştirip duâlar ettiler.

Büyüklerimizden Nazif Keskin ağabeyin de katıldığı toplantıya, Büyük Şehid Saddam Hüseyin’in torunu Mesut Torun’un yanı sıra Bolu Yürüyüşlerimize de katılıp, bizimle birlikte omuz omuza çatışan Sayın Muharrem Şaşkın da katıldı…

ADIMLAR Kadrosu’ndan Halis Turan’ın okuduğu Kur’ân-ı Kerim’in ardından gerçekleştirdiği duâ ile başlayan program, Nazif Keskin ağabeyin çizdiği çerçeve etrafında gayet verimli bir sohbete dönüştü.

Gerek ADIMLAR’a düzenlenen saldırının mahiyeti, gerekse ADIMLAR’ın tuttuğu yol ile birlikte bundan sonrası için yapılabileceklerin konuşulduğu sohbet, Nazif Keskin’in tarihten verdiği misâller çerçevesinde şekillendi. Topluluk Hakikatinin biricik temsilcisi Sahabîler döneminden bugüne tarihten verilen bir çok örnekle zenginleşen sohbet, İslâm ve Adalet başlığı etrafında devam etti…

Nazif Keskin ağabeyin İkindi sonrası ayrılmasının ardından Kemal Şişmanoğlu, işkence, zindan ve silah arkadaşı olan Şehidimiz Ünsal Zor hakkında konuştu… Dergimizin Nisan sayısında kısaca bahsettiği meseleleri açan Şişmanoğlu, Ünsal Zor ile yaşadıklarını anlatarak Şehidimizin temsilcisi olduğu ruha dikkat çekti. Yazarlarımızdan Şamil İğde’nin de aynı şekilde Ünsal Zor ile ilgili verdiği gıpta ettiren tecrübeleri etrafında sohbet, sağanak yağmurun azizliği ile yollarda kalan gönüldaşlarımızın sonradan katılımlarıyla akşam namazına kadar sürdü.

ADIMLAR Dergisi

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: