GÖKÇE FIRAT’A PROVOKATİF GÖZALTIYI KINIYORUZ!

GÖKÇE FIRAT’A PROVOKATİF GÖZALTIYI KINIYORUZ!

Türk Solu Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Başyazarı, Ulusal Parti Genel Başkanı Sayın Gökçe Fırat Çulhaoğlu gözaltına alındı!

Kendileriyle görüştüğümüz çalışma arkadaşlarından öğrendiğimize göre 1,5 sene önce kaleme aldığı bir yazısı sonrasında “Tayyip Erdoğan’a hakaret” suçlamasıyla hakkında dava açılan Gökçe Fırat, mahkeme süreci devam etmekte olan aynı yazısı ile ilgili “yeni bir ihbar” gerekçesiyle bugün gözaltına alınmıştır.

Gözaltına alınışı sonrasında arkadaşlarına yazılı bir not tutuşturan Gökçe Fırat, notunda “Gezi ruhuyla mücadeleye devam” vurgusu yaptı.

Türk Solu’nun internet sitesinde, Fırat’ın gözaltına alınışı şu şekilde duyuruldu:

Başyazarımız ve Ulusal Parti Genel Başkanı Gökçe Fırat Çulhaoğlu Vatan Caddesi Emniyet Müdürlüğü’ne götürülüyor.

Gökçe Fırat yalnız değildir, SUSTURAMAYACAKSINIZ!

 

Dayanışma İçindeyiz, Kınıyoruz!

Bilindiği gibi, 25 Mart 2015 günü dergimize düzenlenen bombalı saldırı sonrası destek ve dayanışma mesajları yayınlayan Sayın Fırat, katıldığı şehidimiz Ünsal Zor’un cenazesi sonrasında gazetecilere şu beyanlarda bulunmuştu:

Adımlar Dergisi bombalı saldırıya uğradı. Bence bütün gazetecilerin gelmesi gerekirdi. Fikrine bakmadan karşı olanların bile burada olması gerekirdi. Sorulan sorular üzerine Cenazeye katıldığı için olumsuz bir tepki almadığını söyleyen Çulhaoğlu,“Bu tür gruplaşmaları bir kenara bırakmak lazım. İnsanların acılarına ortak olmak lazım. Basın özgürlüğünü savunacaksak, bu cinayetin biran önce aydınlatılması lazım. Adımlar Dergisi Kürtçülüğe, PKK’ya, Barzani çizgisine, Büyük Ortadoğu Projesine kökten karşı çıkan bir yayın organıydı. Bunun arkasındaki güçlerin aydınlatılması lazım

Mahkemesi süren bir iddia hakkında hukuksuz bir şekilde tekrar gözaltına alınan Gökçe Fırat’a yapılan bu provokatif girişim karşısında, kendisiyle dayanışma içinde olduğumuzu ilan ederek, bu saldırıyı kınıyoruz.

 

ADIMLAR Dergisi

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: