VATANSEVER İNANAN GÖKÇE FIRAT TUTUKLANDI

VATANSEVER İNANAN GÖKÇE FIRAT TUTUKLANDI

Geçtiğimiz Cumartesi günü gözaltına alınan Türk Solu Dergisi Başyazarı olan ve aynı zamanda Ulusal Parti Genel Başkanlığı görevini de yürüten Sayın Gökçe Fırat Çulhaoğlu dün, tam da Gezi Olayları’nın yıldönümünde tutuklandı.

“Tayyip Erdoğan’a hakaret” suçlamasıyla gözaltına alınmasının ardından Gökçe Fırat, hukukun en temel kaideleri çiğnenerek 1,5 yıldır süregelen davası kapsamında tutuklandı.

Fırat’ın, iki sene öncesinde çekilen ve Erdoğan’ın Barbar Batı ile işbirliğini gerekçe göstererek, gayet “demokratik” bir teklif sunduğu video kaydını dosya kapsamına alarak tutuklama talebinde bulunan Savcılık ve buna uyan Hâkimlik, tam da “demokrasi bayramı” olarak ilan edilen “seçim süreci”nde tutuklama kararı vererek bir Parti Lideri’ni zindana yollandı.

 

Vatansever İnanan Gökçe Fırat

Çok açık bir kumpasa kurban edilmek istenen Gökçe Fırat hakkında, Batı ve İşbirlikçileri’ne karşı haysiyetli bir duruş sergileyen herkes gibi, hakkında yaftalayıcı aşağılık yayınların söz konusu olduğu Gökçe Fırat’ın çok açık bir şekilde bir kumpasa kurban edilmek istenmesi karşısında, biz de Çağlayan Adliyesi’nde arkadaşlarımızla birlikte hazır bulunduk.

Gökçe Fırat’a destek vermek için eş ve çocuklarıyla adliye binâsına akın eden Türk Solu güdücüleri ve takipçileri ile tanışma ve sohbet etme imkânını bulduğumuz bu buluşma, vatansever inananların her türlü kumpasa karşı ortaya koyması gereken ve koyacağı iradeye örnektir.

Sayın Gökçe Fırat’ın davetimiz üzerine Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun Konferansına katılımı ve sonrasında Konferans’a dair kaleme aldığı samimi değerlendirmeleri ve ardından dergimize karşı yapılan 25 Mart tarihli katliam girişimi sonrası ortaya koyduğu irade, bunun ilk örnekleriydi.

Şüphesiz, her kesimden mevcut olduğunu düşündüğümüz din, millet ve vatan bütünlüğü arzulayan samimi insanların aynı masa etrafında oturup gerçek bir fikir birlikteliği içinde bütünleşme ihtimâli, her kesim içinde bulunan işbirlikçi hain ve yobazları ürkütüyor.

İktidarını her kesimde bulunan samimilerin bir araya getirilmemesi üzerine kuranların Vatansever İnanan Gökçe Fırat’a düzenledikleri bu kumpasa karşı durmak, “sürü psikolojisi”nden kurtulmanın alâmeti farikâlarından…

ADIMLAR Dergisi

 

Basın Açıklaması

Sayın Gökçe Fırat’ın tutuklanma kararının açıklanmasının ardından Türk Solu Genel Yayın Yönetmeni ve Genç Türk Genel Başkanı Sayın Ali Özsoy kısa bir basın açıklaması yaptı.

Özsoy’un açıklamaları şu şekilde:

Değerli basın mensupları,

Biraz önce aldığımız habere göre Ulusal Parti Genel Başkanı ve Türk Solu Başyazarı Gökçe Fırat hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret”ten dolayı tutuklama kararı çıkmıştır. Bu kararı kınıyoruz.

Gökçe Fırat bu vatana hiçbir zaman ihanet etmedi. Hep Türk milletini savundu. Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü savundu. O yüzden tutuklanıyor.

Gökçe Fırat, Türk milletinin düşmanı olan iç ve dış istilacıları ortaya çıkardığı için tutuklanıyor.

Gökçe Fırat, hırsızlara karşı olduğu için tutuklanıyor.

Gökçe Fırat, zalimler tarafından baskı altında olan bütün mazlumlara ve özgürlüklere sahip çıktığı için tutuklanıyor.

Hepimiz Gökçe Fırat’ız. Türkiye Gökçe Fırat’la gurur duyuyor.

Tam Gezi’nin yıldönümünde bu operasyon yapıldı. Bir buçuk yıl önceki bir yazıdan dolayı. Bu kadar korkaklar. Gökçe Fırat sizin gibi Gezi’ye “darbeci” demedi, “çapulcu” demedi. “Türk evladının kutsal isyanı” dedi. Bu isyan yeni başlıyor ve vatan kurtulana kadar devam edecek. Korkunun ecele faydası yok.

Seçimlerden bir hafta önce bir parti genel başkanı gözaltına alınıyor ve tutuklanıyor. Tamamen düzmece bir ihbarla. Bir buçuk yıldır devam eden bir davadan tekrar bir ihbar çerçevesinde tutuklanıyor. Bu onların korktuğunun göstergesidir.

AKP ve HDP’ye, bütün vatan hainlerine, Amerikan emperyalizmine, bölücülere, Atatürk düşmanlarına aynı anda karşı çıkan tek vatan evladı, Türk evladı olduğu için tutuklanıyor.

Siz bugün saraylarda yaşayanlar, binlerce korumayla tutsak olan asıl sizsiniz.

Türk’e hiç kimse zincir vuramaz.

Faşizme ölüm Türk’e hürriyet!

Mücadelemiz devam edecek. Gökçe Başkan’ın çok önemli bir açıklaması var. Dün 4 saat boyunca avukatıyla görüştürülmedi ama tek sayfalık küçük bir not iletti bize. Tek talimatı var “Gezi ruhuyla mücadeleye devam.”

Bu daha başlangıç, mücadeleye devam.

04

03

 

 

 

01

02

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: